Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mivel jobb egy tégla társasház...

Mivel jobb egy tégla társasház egy panelnél?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állva azt tapasztaljuk, hogy meglepően nagy az árkülönbség a panel és tégla lakások között. És nem csak a tízemeletes soklakásos panelek olcsóbbak. Miért van ekkora különbség? Valóban jobbak, annyival jobbak a téglalakások, hogy érdemes több millióval többet kiadni értük? Egész pontosan miben rejlik ez a nagy különbség? Vagy inkább csak presztízskérdés lenne?

Ti melyiket ajánlanátok?



2020. szept. 20. 21:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Nekem azért nem tetszik a panel, mert ugye már elvileg bontani kellene őket.

Egy téglaház tartósabb.

2020. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

A panel mindig olcsóbb volt, régebben jóval olcsóbb volt mint most.

A belvárosban nemigen vannak panelek, azok inkább a peremen vannak.

2020. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1: Kérdés, hogy ez így van-e egy jól karbantartott panelnál is, vagy ez inkább csak egy legenda.

#2: Igen tudom, hogy a belvárosban nincs panel, de egy külvárosi tégla is jóval drágább egy külvárosi panelnál.

2020. szept. 20. 21:49
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Panelok elhelyezkedése, kialakítása stb rosszabb mint a tégla lakásoké, a külső szigetelésük sem a legjobb, ha részt vett mostanában panel programon, akkor picit javultak a külső körülmények. A hangszigetelése is másabb, laktam panelba és szomszéd mondta, h hangosan horkolok :) - ez nem minden panelra igaz, de elég gyakori. Illetve a szerelés se olyan egyszerű panelba, próbálj m,eg polcot felfúrni .
2020. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Presztizs IS, de nem csak az. En panelbol koltozom ujepitesube. Eddig akarhany panellakasban jartam, szuk es sotet helyisegeket tapasztaltam. Tul sok mindent probaltak bezsufolni kis teruletre. Nalunk a konyha, a folyoso es a furdo nem kap termeszetes fenyt. A lepcsohaz csunya, a szomszedok nem veszesek itt, de lehetnenek jobbak. Mi kiadasra vettuk, addig lakunk itt, amig veglegesen elkeszul az uj lakas. Amit valaki irt, a furas maceras, pici lyukat akartunk furni, hogy feltegyunk egy akasztot a kabatoknak, eltartott egy darabig.
2020. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Ujpest 3 perc a m3 metro

Belvárosban a legjobb a panel

20 évig éltem társasházban még azt is hallom a fingik a szomszéd felettem az udvaron a másodikon a kulcsok csörgését. A tégla nem jo szigetelő anyag

Plusz nem lehet csövet cserélni meghibásodáskor ha vsak a lakoközösség meg nem szavazza meg mindig van aki nem fizeti a közös ktsget évek ota de beleszol mindenbe. És persze a gázkonvektorok elég veszélyesek java részében ez van.

Szal a panel a legcsöndesebb és nyugodtabb s kényelmesebb dolog amiért áldom a nem létező istent is.

2020. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Persze, mert a panelban nincsenek hülyék:D
2020. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Engem a távhő tartott vissza, drága és szabályozni se tudod (még a mért fűtést sem teljesen), a gáz cirkó fűtés jobb szerintem, ezért vettem téglát
2020. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Jobb a klímája, jobb a hőszígetelése, 130 éve még tudtak építkezni.

a belmagassága akár duplája is lehet a panelénak.

Télen meleg, nyáron hűvös.


Rezsije negyede is lehet a panelénak.

Fűtése is más, panelban nem tudsz leválni a távfűtésről, ami baromi drága.


Egy palotaépület azért szebb is, hangulatosabb is, mint egy betonkocka.

Gyönyörű építészeti díszelemek is vannak rajta.

2020. szept. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19%

Mi a kérdés?

[link]

[link]

2020. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!