Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hová költöznél? Budaörs vagy...

Hová költöznél? Budaörs vagy Miskolc?

Figyelt kérdés
Melyik város szimpatikusabb? Hol jobbak a lehetőségek bármilyen téren?

2020. nov. 24. 17:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
69%
Gyere nyugodtan Miskolcra,csak Lyukót hagyd ki! Itt sem rosszabb mint bármelyik városban,romák meg mindenhol vannak.
2021. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
72%

Egyértelműen Budaörs. Budapesti is vagyok, így nem akarnék elszakadni nagyon a várostól, minden ideköt, de egyébként sem szimpatikus Miskolc. A barátom odavalósi így sokat voltam ott, és ismerem őt is, meg rajta keresztül más miskolciakat is. Vannak nagyon szép helyei városon belül is, közel van a természet, gyönyörű vidékek, ez tény. Általánosabb a valahova tartozás érzése, a lokálpatriotizmus jó értelemben véve is, ez is jó dolog lehet, bár budapesti születésűként én nem ebben nőttem fel, nem hiányzik. Viszont úgy látom, hogy az itt is felmerült sztereotípiák és az ezeket megalapozó dolgok miatt olyan környezet alakul ki, amit én nem szívesen választanék valami más helyett. Sokkal erősebbnek érzem a helyiek előítéletességét, általánosabbnak látom az aggressziót, vagy éppen a sznobságot, mások oktalan lenézését, kivagyiságot. Nagyon nagy a kontraszt, ezért aki jobb színvonalon él, hajlamos lehet méginkább többnek képzelni magát. Az sem lenne tartható számomra, hogy a gyerekemet ne írathassam a körzeti óvodába/általános iskolába, meg egyháziba kelljen adnom, mert annyira rossz a többi.

Lehet, hogy budaörs is sznob hely, nem tudom, ott nem laktam, de ottjártamkor úgy láttam van ott is azért többfajta ingatlan, panel is, társasház is, régi családi ház is, nem csak újgazdagok lakóparkja. Mindenképpen azt választanám.

2021. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
22%
Pár éve voltam Miskolcon. Csak menj keresztül a városon kocsival és figyeld a népességet. Tudni fogod, hova költözz.
2021. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem Miskolcot, a közelében lakok..de Budaörsöt választanám.
2021. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
69%

Egyértelmű, hogy Budaörs. Miskolc városából, egyre többen költöznek. Évről évre, folyamatosan csökken a városban, az ott élők száma.

Szerintem nem kell, le írnom, hogy miért.

2021. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

#56


Tévedsz. Már két éve megállt a lakosságcsökkenés, sőt valójában lassú növekedésnek indult.

2021. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

Ezt nem írtam,egy pár hónappal ezelőtti cikkbe láttam, de bemasolom.



1960-ban már 144 000 fő, 1980-ban, a "csúcson", pedig 208 000 ember lakta Miskolcot. Ez máig megdönthetetlen adat, melyet véleményem szerint az én életemben biztosan nem fogunk túlszárnyalni.


1996-ban már csak 196 000, tavaly, 2019-ben pedig már csak 154 000 ember él városunkban. Ebben az elvándorlás, és a népesség rohamos csökkenése is szerepet játszik.


A 2011-es adatok szerint jelentősen nőtt a roma származásúak aránya, akik robbanásszerű növekedése a rendszerváltás utáni időszakra tehető - addig nem mérhető százalékban voltak jelen, illetve külön nem is vezettek statisztikát róluk -, illetve a németek - talán a Bosch miatt? - és a román állampolgárok - kérdés az, hogy tényleg román nemzetiségűek-e - száma duplázódott meg.

2021. szept. 19. 20:59
 58/61 A kérdező kommentje:

Az elmúlt évtizedek csökkenési ütemét figyelembe véve a demográfusok számításai szerint Miskolc lakossága 2025-re 145 000 főre is csökkenhet. Ma már kevesebben laknak Miskolcon, mint 1970-ben.



Ez pedig Miskolc Wikipédian

2021. szept. 19. 21:02
 59/61 anonim ***** válasza:
Kérdező: az elmúlt öt évről nézzél már adatokat... Megállt a fogyás, kész, tény.
2021. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
46%
Az utóbbi években, nagyon sok embert ismertem meg, akik Miskolc városából költöztek el, Budapestre vagy Győrbe. Akik el költöztek, kisebb el térésekkel, de majdnem mindenki ugyan azért ment el, pl... cigányság, munkanélküliség vagy egyéb okok miatt. Sokkan voltak közöttük, diplomások is, vagy egy jó szakmával és kellő tapaszlattal, el mentek máshova. Meg fogadták, hogy ahogy jobb lesz a sorsuk, más városba, azonnal viszik a szeretteiket is el Miskolcról. Jó párnak már sikerült is. Én inkább ennek a több mint 100 embernek hiszek, mint valamilyen statisztikáknak. Lényeg. Aki teheti az ott fogja hagyni a várost, mert élhetetlen.
2021. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!