Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvegyem most ezt a budapesti...

Megvegyem most ezt a budapesti - budai lakást ebben a piaci helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy általam nagyon szeretett és kényelmes lakásról, a jelenlegi albérletemről van szó a második kerületben.

Kifejezetten jó vételnek nem mondanám, mert Kb. 800.000 Forintos négyzetméteráron kapnám meg, ehhöz képest a lakás nagyon régies, felújításra szorul.


Nagyon zavarna, ha fél év múlva a környéken a lakások ára leesne 10-20 százalékot akár gazdasági válság, akár a koronavírus hatásai miatt. Hiába szeretem a lakást, a pénzemnek nem vagyok ellensége.


2020. nov. 24. 23:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Jó környéken valószínűtlen, hogy lejjebb mennek az árak a közeljövőben. Állandóan ezt nyomják, hogy így meg úgy esnek az ingatlan és az albérlet árak, a mi környékünkön egyik sem tapasztalható. (Nem érint, de kiváncsiságból néha rákeresek a környékbeli árakra.)
2020. nov. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Miért már fél év után eladnád??? Talán annyit várj már, hogy visszaálljon a piac. Most nagyon lett van a vírus miatt. Ha vége lesz ennek az egésznek szépen emelkedni fognak a négyzetméterárak. Ha nem most veszel, csak drágábban kapod majd.
2020. nov. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%

Ha szereted, akkor miért ne?

Sok lakást nem fogsz szeretni ami olcsóbb lesz.

Próbálj alkudni a helyzetre való tekintettel, a 800000 Ft/nm nem annyira olcsó egy lepukkant lakásért, még ha a 2. Kerületben van is.

2020. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
6%
A jelenlegi helyzetben magyar ingatlanba tenni a pénzt az tőkegyilkosság.
2020. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

1. Ha most eladó, akkor most kell megvenni.

2. Nem mondhatod a tulajnak, hogy várjon addig amíg leesik az ára, mivel ő sem ellensége a pénzének.

3. Az 1.-, 2.-, 11.-, 12.- kerületben meg a Duna parton az életben nem fognak lefelé menni az árak.


A sokat studirozol rajta lehet, hogy megveszi más és kiteszi a szűrödet a "szeretett lakásból".

2020. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
49%

"Az 1.-, 2.-, 11.-, 12.- kerületben meg a Duna parton az életben nem fognak lefelé menni az árak."

Erre én nem vennék mérget... de még vakcinát sem.

2020. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
22%
Magánügyed.
2020. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
26%

85%-os kereslet csökkenés van a budapesti ingatlanokra a 2019-es kereslethez képest, és hitelmoratórium. Ezt számítsd bele. Ha megveszed tiéd lesz, de még 5-6 évig az ára csak lefele mehet.

Én már rájöttem, akkor kell ingatlant venni, amikor növekvő kereslet van rá és korrekt áron van, mert akkor növekedni fog az ára. Amikor lezuhanó ágban van, magas árak, gyenge kereslet, akkor tilos.

Legalábbis én nem vennék most. Inkább eladnék ha lenne fölös.

2020. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó!

Jót megnevettettél.

A többség pont így gondolkozik ahogyan te, ezért maradnak csórók.


Pl. a Soros pont attól lett milliárdos, hogy veled ellentétesen gondolkodott, azaz akkor vásárolt olcsón, amikor mindenki más eladott és akkor adta el, amikor mindenki más venni akart.

2020. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
58%

"azaz akkor vásárolt olcsón, amikor mindenki más eladott és akkor adta el, amikor mindenki más venni akart."

Pont erről beszélek. Akkor kell venni amikor olcsó és mindenki eladni akar, ez akkor lesz amikor a hitelmoratórium után sok árverezés lesz és árzuhanás. És akkor kell eladni amikor mindenki más venni akar, pl. mint most 2018/2019-ben, aki akkor adta el, az jól járt.

2020. nov. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!