Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Több hirdetésben is olvasom,...

Több hirdetésben is olvasom, hogy az eladó lakás nem zárószinti, ez miért van ennyire kiemelve? Sokan nem szeretik?

Figyelt kérdés
Mi a baj a zárószinttel? Az én olvasatomban ez inkább előny, mivel legalább senki sincs feletted.
2020. dec. 9. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Magasabb a fűtésköltég, ha beázás vagy bármi gond van, nálad csattan.

Én szeretem amúgy. :)

2020. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is zárószinti a lakásom, kifejezetten ezt szerettem volna. A fő szempont az volt, hogy nincs felettem zavaró rohangálás (előtte lévő lakásnál nagyon zavaró volt). Egyébként tényleg sokan nem szeretik.
2020. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Ami jó:

nincs feletted szomszed


Ami rossz:

alattad van a legtöbb lakas, és a hang alapvetően felfele terjed a falakon

nyáron a te lakásod a legmelegebb

télen a te lakásod a leghidegebb

előző kettő miatt a te lakásod rezsije a legmagasabb

viharban a te lakásod a leghangosabb

egyedül a te lakásod ázik be

ha nem megy a lift, vagy olyan bútort vettél ami nem fér bele, te szívod meg a legjobban


Mindenki eldönti, mit szeretne.

2020. dec. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Ja és kimaradt, hogy a te lakásodban lesz egyedül probléma a légtelenítéssel

ebből következően a te lakásodban lesznek a leghangosabbak a radiátorok

2020. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl a víznyomással van gond, bár nem tudom, hogy ez mennyire általános, vagy ennek a háznak a sajátossága.
2020. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek panel esetén mérvadóak, én egy 3 emeletes épületben legfelső szinten lévő tégla lakást néztem ki gáz cirkó fűtéssel és klímával, bízom benne hogy itt még a víznyomással nem lesz probléma. A tető igaz, de a szomszéd is ugyanúgy eláztathat.
2020. dec. 9. 10:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok, háromemeletes 16lakásosban lakunk, nem panelben.

A fűtéses dolog is ugyanúgy igaz erre, attól, hogy nem központi fűtés, még sokat jelent, hogy csak a saját szigetelés van felülről.

2020. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is zárószinti lakásom van. Imádom.


A fűtésköltség pont, hogy kevesebb, hisz a meleg felfelé száll. Bármelyik szinten beázhatsz, ugyanis a felső szomszéd bármikor eltud, viszont a zárószinten, ha jó a tetőszigetelés szinte sosem fogsz.

2020. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

3-as nem tudom, honnan veszi az értesüléseit.


Mi panell negyedik emeletén lakunk. Ez a lakás a zárószinten van és még sarok lakás is.


Én pont, hogy az előnyeit látom:

- télen nagyon jó meleg van (mivel felfele száll a meleg). A radiátor teljesen le van tekerve és olyan, mintha padlófűtésünk lenne. Nekem nagyon tetszik a dolog.

- szomszédtól mi nem fogunk beázni. Egy barátnőm áztatta már el többször is az alsó szomszédokat, mert mosásnál elfelejtette bedobni a kádba a csövet. Tavaly egyszer beáztunk egy folton egy vihar miatt, de nem volt vészes, még festeni se kellett. Felhívtuk a közös képviselőt, aki intézte a "tető" javíttatást és a biztosító kifizette.

- nem trappolnak felettünk. Egy barátom mondta fel az albérletét, mert úgy közlekedtek a kedves fenti szomszédok, mint az orrszarvú csorda.

- vicces, de például poloska invázió esetén a rovarok inkább lefele közlekednek, mint felfele. Egyszer voltak fáráó hangyáink. Erős a gyanúm, hogy amikor felfúrtuk a konyhaszekrényt, azon a repedésen keresztül jöttek a szomszédból a kis mocskok.

- egy hátránya volt eddig nekünk, hogy a központi szellőzésből néha igen furcsa szagok jönnek fel. Például, valaki rendszeressen a mellékhelyiségben dohányzik...

2020. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9, mondjuk a bogaras infót nem tudom, honnan vetted, mi voltunk sajna poloskásak, a szaki mondta, hogy ez a magasabb szint átka, ezek felfelé terjeszkednek...


A szagokkal egyetértek, mondjuk ez nem panel, így nincs központi szellőzés, csak egy kicsi ablak a fürdőben, ami közös kürtőre nyílik, volt már, hogy alsó bagós miatt harapni lehetett a füstöt, mert nálunk áramlik vissza, nem a padlás felé...

De a vasárnapi ebédekből is perfekt vagyok ugyanez miatt. :/

2020. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!