Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha apámnak sok ingatlanja van...

Ha apámnak sok ingatlanja van befektetésre de csak 30 év múlva öröklöm akkor van értelme sajátnak vagy albérlet addig?

Figyelt kérdés

A szüleim úgymond gyüjtögetök sose mennek utazni mindenböl a legolcsóbb opciot választják és régi módon gondolkoznak hogy gyereknek csak haláluk után jár bármi segítség is. Jelenleg már van 5 Budapesti lakásuk kiadva. Ezenkivül van egy megyeszékhelyi lakás is ahova nyugdijas korukra terveznek.


2 testvérem van.

Ilyen helyzetben van értelme saját lakásban gondolkoznom vagy inkább 30 évet albérletben kihúzni hiszen úgyis öregségemre örökölni fogok?

Családot nem tervezek.

A várással az a bajom hogy még 10 évet is gyujthetek amig öneröböl hitel nélkül tudok egy jó lakást venni.



2020. dec. 25. 10:10
A kérdező szavazást indított:
Albérlet 30 évig
Saját ingatlan vétele
27 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Közel se biztos, hogy

- fogsz örökölni

- lesz mit örökölni

- meg fogod élni.....

2020. dec. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor nincs hátra más mint türelmesen együttélnem szüleimmel mert így megsporolom albérlet árát ami nagyon nem mindegy. Viszont még ígyis 10+ év gyüjtés sajnos.
2020. dec. 25. 10:35
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolkozz, mintha nem örökölnél. Az az ő vagyonuk, ő döntésük, mi lesz vele és mikor.
2020. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Egész életükben ilyenek voltak, nehezen hiszem el hogy elutazzák vagy elköltik késöbb.
2020. dec. 25. 12:54
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmire nem lehet alapozni.

Nem is 1 olyan esetet tudok, ahol átvertek idős embereket és kiforgatták őket a vagyonukból.


Én is rengeteget fogok valószínűleg örökölni, de ez soha egy pillanatig nem határozta meg a döntéseimet. Önerőből értem el mindent. Államilag támogatott szakon, diákhitellel szereztem diplomát, saját keresetből visszafizettem, félretettem, kamatoztattam, lakást vettem, eladtam (jó nagy haszonnal), házat vettem.

Nem fogok én 30-50 évet várni arra, hogy olyan életem legyen amilyet szeretnék, inkább teszek érte.

2020. dec. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

az 1-es jól látja. ne legyél biztos semmiben. azt meg végképp nem tudhatod, hány testvéred is van..örökléskor kiderül.


sőt, én voltam mostanában néhány örökség-osztozkodáson, ahol ért némi meglepetés.


Bárkit érhet.


szóval saját lakás, oszt jónapot.

2020. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az életviteled alapján kellene lakást választanod, nem pedig anyádék anyagi helyzete alapján.
2020. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"de csak 30 év múlva öröklöm "


Bocs, de mégis honnan szedted a 30 évet??

2020. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Lehet,hogy csak én nem értem? Szülőként ha nekemlenne 5 lakásom biztos nem menne a gyerekem albérletbe,vagy adósítaná el magát hitellel.Mégis mire gyűjt egyszülő ennyire? A koporsóba nem varrnak zsebet....
2020. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

30 év múlva lesznek 85 körül és a családunkban jellemzően maximum addig szoktak élni az emberek. Szóval erre mondom hogy számolok 30 évvel.


Nagyon jó házasságban élnek, nem hiszem hogy kiderülne hogy van +x számú testvérem akikről nem tudtam....Nincsenek barátaik, nem járnak el sehova csak munkának élnek, és a kuporgatásnak illetve újabb ingatlanvásárlásnak.


Ilyen természetük van a kiforgatást sem tartom valószinünek, mindenkiröl azt feltételezi hogy elakarja venni a pénzét, azért ingatlant vesz mert azt nem tudja elvenni Orbán állítása szerint, az biztos mindig többszörözi vagyonát és kiadás az passziv jövedelem ezekkel nem értek egyet de az ő pénze. Gázzal sem fütenek hanem munka után kimennek erdőbe fát szedni szép lassan gyüjtve az év alatt, mert ő a 'zsidó' gázmágnásoknak nem fog fizetni, inkább dolgozik vele de a pénzét nem veszi el senki stb.


De az élet rengeteg területén ilyen, szószerint talán egy közmunkás is jobban él életszinvonalt tekintve, mánia a sporolás.

2020. dec. 26. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!