Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik szeretnének kerttel...

Akik szeretnének kerttel rendelkező ingatlant, melyiket preferálnátok inkább: Családi házban laknátok, vagy lakásban élnétek inkább, és amellett lenne egy kertes nyaralótok?

Figyelt kérdés

Ezúton nem pusztán a társasház vs. családi ház a kérdés, hanem kik részesítenék előnyben azt, hogy az otthonukhoz tartozzon egy kert is, ez esetben nyaraló nem kéne nekik, hanem mindig máshova mennének nyaralni, illetve kik azok, akik inkább lakásban élnének szívesebben, és mellette lenne a nyaralójuk, ahol kertészkedni is tudnának (még ha ahhoz le is kell utazniuk rendszeresen)?

Előnyöket, hátrányokat is írhattok ezzel kapcsolatban!



2020. dec. 28. 19:07
A kérdező szavazást indított:
Családi házat szeretnék, nyaralót nem.
Kertes nyaralót szeretnék, de lakásban élnék mellette.
Családi házat és nyaralót is szeretnék.
Egyáltalán nem szeretnék kertes ingatlant.
32 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Lakás+nyaralót választanám, ugyanis egyrészt szeretek a városban lakni, másrészt semmi szükségem hétköznap kertre amikor általában este 8-kor érek haza munkából és egyéb elfoglaltságaimról. Nyaraló alatt viszont én csak egy kis telket értenék egy kis bungalóval esetleg, ahova hétvégén el lehetne vonulni relaxálni.
2020. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan helyen lakom, hogy van három lakás a házban, van hozzá egy kicsi kert, közös költségként meg fizetjük a házmestert füvet nyírni, havat lapátolni. A szomszédok nagyon normálisak.


Nekem ez ideális, bármikor kimehetek a kertbe, és még munka sincs vele.

2020. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha nagyot akarok mondani, akkor családi ház Budapest családi házas, de Belvároshoz relatív közeli, jó környékén. És mellette nyaraló. Plusz elég pénz ahhoz, hogy máshol is nyaralhassak :D
2020. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Gyerekkorom óta kertesben lakom. Szeretem. De mellette nyaraló is volt. Ketten voltunk testvérek. Csatorna parton volt. Szerettünk pecázni is. Egy áldás volt a nyaraló gyerekként. Hozzá kell tegyem ez a múlt rendszerben volt javarészt. Közel se volt ilyen hajtás az élet. Így a szülők gyakran ki is vittek. Nyarakat eltöltöttünk ott. Aztán egyszer véget ért az álltalános iskolás időszak. Nem értünk rá annyit kimenni stb. A végén már azt vettük észre hogy csak nyűg. Mert csak azért jártunk ki hogy rendbetegyük. Fűnyírás stb. Úgy gondolom akinek kertes van nem feltétlen szükséges még nyaraló is. A kettőt gondozni sok. El is adtuk. Ma meg már ebbe a rohanó világban nem is lenne rà idő. Persze a peca szenvedély megmaradt de ahoz nem szükséges nyaraló. Kocsival odagurulok a vìzpartra azt csá. Aki viszont a panelt szereti annak feltétlen megéri egy nyaraló. Kis kert faház. Bagóért lehet venni . Egy milláért is. Aztán ki lehet szabadulnia lakásbòl medencézni sütögetni. Kertészkedni felesleges ùgy is ellopják.
2020. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Gyermekkoromban családi házban laktam és volt egy szép vízparti nyaralónk. Nekem és szerintem szüleimnek sem okozott különösebb örömet egyik sem. Most falusi családi házban élek hatalmas kerttel, de ez sem jó, mert sokat kell dolgozni vele és autózni kell mindenért nem beszélve a mindent jobban tudó , figyelő falusi népségről akikkel igyekszem jóban lenni. Kényelmes lakás liftes házban, jó helyen, megyeszékhelyen, garázs, teremgarázs vagy min. kocsibeálló a közelében és egy lakóautó és irány a kempingek. Ez az álmom, pénz lenne rá, de a családom sajnos nem szeretné.
2020. dec. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem kellene kertes ház. Abban nőttem fel, szüleim rengeteget foglalkoztak a kerttel, de nekem ez egyáltalán nem hiányzik.

Nyaraló is csak kertes társasházban érdekelne, ami parkosított, de nem nekem kell füvet vágni.

2020. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem csak azért kellene kertes ház, mert ott a szomszéd 20-30-50 méterre van tőled. Ami mégiscsak teljesen más, mint amikor egyetlen fal, födém választ el a másiktól.
2020. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem családi házban élni, egy ideje lakásban lakom. Nekem hiányzik az udvar, de akkorát nem szeretnék, mint a szüleimnek van.

Ha lehet, ne legyenek közel a szomszédok és legyen 400-500 nm-em, amin azt csinálok, amit akarok. Ez még könnyen karbantartható, még is megvan az udvar feeling. Nyaralót nem szeretnék mellé. Inkább mindig máshova mennék nyaralni/pihenni és azt megfizetem. Ismerem magam, egy idő után nyűg lenne és csak gondozni járnék ki. A kétlaki életet sem szeretem. Ami itt van, az pont ott kéne, ami ott van az meg itt... Nem nekem való ez. :)

Társasházban pedig azért nem szeretnék kertkapcsolatos lakást, mert szeretném, ha a privát terünk lenne az udvarunk, ami nagyon ritkán valósul meg ilyen lakásokban. Nem akarom, hogy minden irányból belássanak. Amíg én napozok az udvaron, a másik 2 méterre tőlem röffenti be az autót, mert megy délutános műszakba dolgozni, a harmadik meg a nyakamba rázza az asztalterítőről a morzsát...

2020. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy családi házat szeretnék, de kicsi kerttel, ahol lehet kutyát tartani. A túl nagy kerttel csak a gond van, elég aktív életet élünk, mindenki rohan folyamatosan, a kutyával szívesen foglalkozom, de füvet nyírni nem igazán szeretek.
2020. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kertes házban nőttem fel, akkor a kert még csak játék volt (apám gondozta, nekem nem kellett). Szerettem.


Aztán városba mentem, diplomákat szereztem, dolgoztam, komoly karriert csináltam, de 10 év alatt megutáltam a városi életet. Néhány szám a bankszámlán nem éri meg, hogy közben rosszul érezzem magam.


Úgyhogy felmondtam és a spórolt pénzemből vidéken vettem házat. Magam újítgatom fel, és imádom, szeretek tanulni, szeretem, hogy van értelme a hobbimnak, épül szépül.

Kert is van hozzá, 1200 nm, és tele van gyümolcsfával, veteményessel, szőlővel, virágokkal, jövőre veszek tyúkokat is.

Ez a nekem való élet. Pokolba a városi taposómalommal. Éjszaka teljes csönd van, munkaidőn kívül pedig kizárólag a házzal és a kerttel játszom.

2020. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!