Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vs. Albérlet +...

Ingatlan vs. Albérlet + Befektetés?

Figyelt kérdés

Adott 15 millió Forint (megtakarítás, örökség) és egy 32 éves férfi Budapesten albérletben.


A Opció:


20-22 millió körül 1,5 szobás 35-40 nm lakás 5-6 millió Forintnyi hitellel.


Aminek rögtön vannak plusz kiadásai is (átírás, illeték), felújítandó, be is kell bútorozni és onnantól kvázi minden költség saját zsebre megy. Illetve ennyi pénzből alapvetően nem a legjobb kerületek jöhetnek szóba.


Cserébe viszont az „enyém” az ingatlan, a magam ízlésére tudom alakítani. Nem ebben élném le az életem, de kezdő lakásnak jó lenne. Illetve, ha komoly párkapcsolat esetleg egy gyerek is összejön, akkor pár évig velük is élhető. És a későbbiekben eladható/kiadható.


B Opció:


Befektetni a 15 millió Forintot Állampapírba és maradni albérletben.


Ezzel lenne évi átlag 750 ezer hozam, ami 50-60%-ban fedezi az albérlet kiadásokat, így arányaiban hasonló kiadás lenne, mint a hitelt fizetni. Előnye, hogy így bele fér egy „jobb környék” amit nem tudnék magam megfizetni és közben ugyanúgy tudnék tovább gyűjteni egy jobb otthonra.


Viszont benne van az, hogy megint megindulnak felfele az ingatlan és albérlet árak, a Forint pedig folyamatosan romlik és lehet, hogy 5 év múlva ugyanott vagyok, ahonnan indultam.



2020. dec. 30. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha már van lehetőség, jobb saját ingatlanba fektetni, az általad említett másoktól való kötöttségektől mentesség miatt.

Az is lehet még opció, hogy mondjuk 10 milliót használsz fel önerőnek, és 5-6 milliónál kicsivel több hitelt vennél fel (mondjuk 10 millió körül), és a maradék 5 millió Forintodat félreteszed tartaléknak, akár az említett állampapírba.

Ugyanakkor a te esetedben valóban jó lehet lehet az albérletben levő továbbmaradás, plusz állampapírba fektetés, de annak a hátránya is valóban fennállhat, amit írtál.

2020. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyertelmuen az elso opcio.

Viszont picit off, de hol talalsz elheto keruletben 1,5 szobas 22 millios lakast? Vagy tenyleg nagyon felujitandoban gondolkodsz?

2020. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát na igen, ezért a dilemma.


Mert ha az lenne, hogy XI. kerületben lakás vs. albérlet, akkor nem is lenne kérdés melyiket válasszam.


Viszont ennyi pénzből Csepel, Újpalota, Újpest lakótelepei amik szóba jöhetnek. Ezeknek ugye később sem lesz akkora az értéke. De talán egy fokkal kevésbé putrik, mint egy Havanna a világ végén.


Felújítás olyan szempontból nem gond, hogy építőiparban dolgozom, így anyagot tudok kedvezményesen beszerezni és segítségem is lenne.

2020. dec. 30. 16:44
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az A opciót választanám. Az albérlet rizikós. A tulaj bármikor dönthet úgy hogy eladja a fejed fölül. Jobb a sajátban.
2020. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, azert ez nem igy megy. Szerzodest kell kotni, kozjegyzohoz is menni, es ha meg el is adja a tulaj a lakast, minimum 1 honapod mindig van kikoltozni, es annyi ido boven eleg egy uj albi megtalalasahoz. 6 eve elek alberletben, eddig soha nem volt olyan, hogy egyik naprol a masikra kiraktak volna. En csak azert szavazok a sajat lakasra, mert inkabb fizetem a hitelt, de az egyszer az enyem lesz, mint mas zsebet tomom. Ki se szamolom, hogy mennyi penzt fizettem mar ki albira, mert elsirom magam, de jelenleg nem tudok lakast venni sajnos, addig meg lakni kell valahol.
2020. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Inkább lakásba fektetném azt a 15 millát mindenképp!Az állampapír az nagyon bizonytalan főleg hogy nem tudni hogy mi a szitu egy államcsőd esetén!Az ingatlan értékállóbb befektetés.A másik meg az hogy az albérleti díjat vagy a lakásra költöd vagy félre teszed választhatsz.
2020. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
6-os vagyok az első lakásvásárlásnál nagy illeték kedvezmény van csak minimális összeget kell fizetned!Én az A opcióra szavazok!Sok sikert kívánok.
2020. dec. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: 15 millió fölött nincs semmilyen kedvezmény, csak annyi, hogy fizetheted részletekben is.
2021. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 Az állampapír sokkal kockázatmentesebb és likvidebb befektetés mint az ingatlan. Gyakorlatilag az államcsőd az egyetlen valós kockázata, aminek az esélye minimális, és ha mégis bekövetkezne, kisebb gondod is nagyobb lesz annál, minthogy elszállt 15 milliód. Plusz ha hirtelen kell mondjuk kétmillió bármire, bármikor eladhatod az állampapírjaid egy részét (max elvesztesz egy kevés kamatot büntetésként). Viszont ha minden vagyonod egy lakásban áll, akkor nem tudod csak a konyhát eladni, az egészet kell, ráadásul az is eltarthat hónapokig/évekig is.


Maga a kérdés érdekes. Nyilván almát a körtével összehasonlítás (jó helyen lévő albérlet vs. rossz helyen lévő saját ingatlan). Azt kéne számszerűsíteni, hogy mennyit ér a kérdezőnek jó lokáció és a mobilitás, a nyugodt éjszakák, hogy nincs hitele, illetve a másik oldalon mennyit a saját ingatlan biztonsága és szabadsága. Ez a legnehezebb része, mert erősen érzelmi kérdés, ha ez megvan, onnan már csak egyszerű matek.

2021. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#6: Szerintem is jó dolog lakásba fektetni, de hogy az állampapír nagyon bizonytalan lenne, az nem igaz. Államcsődre vajmi kevés esély van.
2021. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!