Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tegyek félre lakásvásárlá...

Hogy tegyek félre lakásvásárlásra vagy legalább önerőre?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, fél éve diplomáztam, azóta tanár vagyok. Nettó 155 ezer a fizetésem, ebből ha kifizetem az albérletet, rezsit, akkor már ételre is alig marad... Hogy kezdjek így életet?

2020. dec. 30. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Tanárként nehéz. Nem sok megoldás van igazából. Esetleg az, hogy nem lakást bérelsz, hanem szobát, evvel spórolhatsz valamennyit. Ha esetleg van párod, vagy majd lesz, és összeköltöztök, akkor a kettőtök fizetéséből azért félre lehet tenni valamennyit. De így, igen, az albérlet elviszi nagy részét a fizetésnek, egyedül így nehéz saját ingatlant szerezni.
2020. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Sajnos meg kell várnod míg örökölsz egy ingatlant. Ha az sem opció, akkor egy társ aki jól keres és van ingatlana is :)
2020. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak másodállással, pályaváltással tudsz így félretenni :(

Nekem is ilyen alacsony volt a fizetésem, addig éveken át a pénz befolyt-kifolyt, számlák, albérlet, bevásárlás, 2 hét koplalás, majd mikor megjött a fizu, akkor újra elutaltam a háromnegyedét első napon..


Siralmas. Ha nem örökölsz, nem tudsz fentebb lépni, csak extra melóval, nekem is csak úgy sikerült.

2020. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Örökölni nem igazán fogok mostanában remélem, 50-55 közt vannak a szüleim, egészségesek, szóval ez nem opció mostanában. Meg csak egy kis lakásuk van és négyen vagyunk testvérek.
2020. dec. 30. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ismerős volt a kérdés és némi keresgélés után meg is lett, bár van akinél visszafelé megy az idő :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2020. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár éve 120ezer volt a fizetésem, az albérleti szobám pedig csak 30ezer + rezsi. Nekem maradt mellette pénzem
2020. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, így sehogy. Valóban azok az opciók hogy lakás helyett szobát bérelsz, esetleg visszaköltözöl a szüleidhez, vagy összeköltözöl a pároddal ha van, mert ketten mégis csak könnyebben kigazdálkodjátok. Plusz természetesen ott a pályaváltás is, de azt írod még csak fél éve diplomáztál, gondolom tehát ez még nem opció. Én nagyon tisztelem a tanárok elhivatottságát és szörnyű hogy ennyire nem fizetik meg őket. Kitartást kívánok.
2020. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatnál szolgálati lakást kérni önkormányzattól, vagy szintén önkormányzattól lakhatási támogatást. Tudom, közel lehetetlen, de láttam már jó példát rá.
2020. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

- Óraadás pénzért,

- nyáron a 3 hónap szünet alatt esetleg külföldi alkalmi munka,

- vidékre menni, ott adnak szolgálati házat,

- otthon maradni a szülőkkel, míg összejön az önrész.

2020. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van nagyon jó barátom, aki tanár és fiatalon már a saját kis lakásában lakott. Ő minden nyáron Izraelben, kibucban dolgozott (nem zsidó!) és hitelre megvette a lakását. Ráadásul Budapesten, nem is rossz helyen.
2020. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!