Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen következményei vannak...

Milyen következményei vannak ingatlan vásárlás elállásának közjegyzőnél történt szerződés aláírás után?

Figyelt kérdés
Sajnos egy túl elhamarkodott döntést hoztam a lakásvásárlással kapcsolatban, amitől jól átgondolt napok után szeretnék elállni. Milyen következményei/költségei vannak?
2021. jan. 2. 12:24
1 2
 11/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha szerződésben nincs ilyesmi kikötve akkor ennyi. Aláìrtad fizetni kell.
2021. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2021. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A 12-es által csatolt tájékoztatóban az elállás okaként szerződésszegést említ legfontosabbként. Nem is törvényszerűen az ingatlanvásárlást említi, én pl.inkább a tartási szerződés felbontására gondoltam ahogy olvastam.

Kérdező, nem értelek. És rettentően sajnálom a vevőt aki bizalmat szavazott Neked és egy fillér előleget nem kért, sőt, még csak nem is a szerződés aláírásakor fizetsz. Manapság ritka az ilyen. Ha a szerződésben foglaltak helytállóak, semmit nem fedeztél fel ami a megegyezésetek időpontjában eltitkolt lenne, nem hagynám a z eladó helyében,hogy ne fizesd ki a vételárat. Aztán majd kezdesz a házzal valamit...

2021. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
# 13-as vagyok..természetesen az eladót sajnálom..Téged, még véletlenül sem.
2021. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13-as, egyetértek veled, de a tartási szerződés pont nen jó példa. Elállás esetén visszamenőleg szűnik meg a szerződés, vissza kell állítani az eredeti állapotot. Tartási szerződésnél lehetetlen visszaadni a nyújtott szolgáltatást (pl. személyes gondoskodás, ápolás, bevásárlás stb.), így attól utólag elállni a lehetetlent súrolja.


A többivel, amit írtál teljesen egyetértek.

2021. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Egyik ismerősöm nemrég bontotta fel a tartási szerződését. Az eltartottnak ki kellett fizetni az ápolás/gondozás költségét az eltartónak. Gondolj bele: az eltartó általában ingatlan fejében vállalja a tartást. Elmérgesedik a viszony,az eltartott visszalép. De akkor az eltartást vállaló a semmiért gonfozta x ideig? Hát nem,ezt az eltartottnak ki kellett fizetni. Bizonyos számítási módszer alapján. Ügyvéd bontotta fel a szerződést is persze. Az eltartott többet várt.
2021. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy nem lehet megszüntetni, azt természetesen lehet. Megszüntetésnél a felek a jövőre nézve szüntetik meg a szerződést, és elszámolnak egymással, az eddigi szolgáltatás ellenértékét meg kell téríteni, ahogy az a példádban is szerepel.


A megszüntetéstől (közösen, a továbbiakra nézve, mint a tartási szerződéses példában) eltérő fogalom a felbontás (közös akarattal, visszamenőleg), megint más a felmondás (egyoldalúan, a jövőre nézve), és más az elállás (egyoldalúan, visszamenőleg, ahogy a kérdésben az adásvétel).

2021. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!