Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szabad megvenni olyan házat,...

Szabad megvenni olyan házat, ami penészedik?

Figyelt kérdés
Jó árban van, egyébként megfelelne. Mennyi lehet "penészmentesíteni" egy 150nm lakótérrel ( 2 emelet) rendelkező házat?
2021. jan. 3. 10:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Külső hőszigetelés + fűtés korszerűsítés.
2021. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem ártana tudni, hogy MITŐL penészedik?

Ha csak a szellőztetés hiánya miatt, akkor az könnyen orvosolható.

Ha alulról vizesedik, vagy rossz szigetelés miatt hőhidak vannak, akkor az már húzósabb.

Mindenképpen kellene egy megfelelő szakember véleménye vásárlás előtt, mert ezt innen látatlanban nem lehet eldönteni.


(Megjegyzem, a szomszédomnak 50 évig nem volt penészes a háza, lecserélte a bejárati ajtót és az ablakokat, azóta vastagon penészes különböző helyeken.)

2021. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

hát, a hirdetés képein elég csúnya, én erősebb problémára gondolok, mert eladás előtt azért csak megszabadultak volna tőle, ha csak szellőztetni kell. Persze meg fogok kérdezni olyat, aki ért hozzá, csak nekem semennyire nincs hozzáértésem, hogy mennyi lehet egy ilyen probléma megszüngtetése, Ha 1,5M-ból megvan akkor foglalkoznék is vele, de ha 5M+ akkor nem ér annyit se, hogy egy szakembert megkérjek, jöjjön el, mert biztos, hogy annyit nem költök rá pluszban. Azért gondoltam hozzávetőlegesen, ha megmondja valaki a legrosszabb esetet, abból ki tudok indulni... :)


ez lenne az ingatlan

[link]

2021. jan. 3. 10:25
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehet hogy csak koszos a fal? Régen lehetett kifestve ráült a szennyeződés a por stb:)
2021. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy egy egyszerű meszeles, vagy mész tartalmú festés megoldja az egész penész gondot.
2021. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak a képek alapján gondolod penészesnek, vagy jártál már ott?

Mert pl. a fürdőkád oldalán és a mosdó mellett is fekete a csempe, miközben a fuga fehér. Hihetetlennek találom, hogy az penész lenne, egyértelmű, hogy a kép a hibás.

Az egyik szoba sarkában beázásnak tűnik, de lehet az is fotóhiba,...vagy a fene tudja.


Mindenképpen menj el személyesen először. Ha ekkor gyanús dolgokat látsz és szagolsz, mert a vizesedésnek és a penésznek van egy dohos szaga, akkor vigyél magaddal legalább egy nagyon hozzáértő kőművest, vagy statikust, építészt! Ezeknek a munkadíján nem szabad spórolni, mert milliók forognak kockán!

Mondjuk az utolsó képek egyikén van egy nagyon fekete fal a talán hátsó(?)bejárati ajtó mellett, de lehet, hogy csak kosz, mert mondjuk ott tárolták a tűzifát. Ki tudja?

Nézz szét, beszélgess, tapogasd meg a gyanús falak alját és nagyon alaposan kérdezz rá a beázásra. Az mindenesetre pozitívum, hogy nem kenték le valamivel, így minden jól látható.

2021. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem direkt csok-ra kihegyezett ár, amúgy meg nem tűnik vizesedésnek, inkább nyílászárók és levegő hiánya.
2021. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszi! igen, én kép alapján gondoltam annak
2021. jan. 3. 12:10
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Manapság mindent meg lehet oldani.
2021. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát ha komolyabb a probléma oka ( nem megfelelően készült vízszig, szerkezeti kialakítás miatti hőhidak ) akkor viszont igazi tortúra lesz javítgatni . Én legalábbis azt gondolom. Persze képek alapján nem biztos, hogy egyáltalán penészesedés áll fent.
2021. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!