Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szabad megvenni olyan házat,...

Szabad megvenni olyan házat, ami penészedik?

Figyelt kérdés
Jó árban van, egyébként megfelelne. Mennyi lehet "penészmentesíteni" egy 150nm lakótérrel ( 2 emelet) rendelkező házat?
2021. jan. 3. 10:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A képeken csak mocskos a fal szerintem. De meg kell nézni.
2021. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

Írja hogy felujitásra szorul.

Na az pedig nem 1-2 milla lesz bizos.

Mert mit takar a felújitás?

2021. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
komplett felújításra szánnék 5M-t, csak ha csak a vizesedés-penészedés (ha az) megoldása kerül ennyibe, és ehhez még pluszba jönne a többi dolog, az már azért sok lenne
2021. jan. 3. 14:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Hívj ki egy faldiagnosztikust, mi is így csináltuk, és az árajánlat mellé részletes leírást is kaptunk a vizes falakról. Különben megdöbbentő volt az ok. Legalábbis laikus számára. 5-10 ezer forint között csinálnak ilyen véleményt.
2021. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#14

De jó, hogy írtál 14-es, nem is tudtam, hogy létezik ilyen! Mindig tanul az ember! Ilyenkor megbocsájtok a Gyakorinak, mert mégis csak tud hasznos is lenni!:)

2021. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Köszi 15-ös!

Mi sem hallottunk erről a szolgáltatásról mindaddig, míg házvásárlás előtt nem álltunk 7 évvel ezelőtt. Beleszerettünk egy olyan parasztházba, ami erősen vizesedett (penész nem volt)

Ráadásul az akkori eladó állta a vizsgálat díját.


Én is csak ezért járok még a gyakorira, néha gyöngyszemekbe futok. :)

2021. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszi, ez nekem is új! nektek mennyiből lett (volna) meg a vizesedő falak megoldása?
2021. jan. 4. 16:23
 18/18 anonim ***** válasza:

7 éve volt 1.2 millió


De ez nagyon sok mindentől függ


Nekünk a klasszik 40 m hosszú parasztház körbe van betonozva, azt fel kell verni, helyére zúzott követ rakni. Az alappal nem volt gond, így ahhoz nem kellett hozzanyulni, de a falakat végig a vizesedes helyen szárítóvakolattal javítani.

2021. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!