Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az olcsóbb fenttarthatóság...

Az olcsóbb fenttarthatóság érdekében társas vagy kertes házba költöznétek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. Egy 100 négyzetméteres lakásra egy társasházban ahol a közös költség 30ezer/hó. Egy évben 360ezer.

Kertes házban nincs ilyen költség, csak gondolom majd egyben, mikor pl. Egy erősebb vihar megrongál egy tetőgerendát. Hosszútávon társas vagy kertes házban gazdaságosabb élni?


2021. jan. 4. 00:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
30ezer/hó? Körülbelül 10 lakásban laktam életembe, 10ezernél sehol sem volt drágább a közös költség
2021. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

"tetőgerendát" egy mai újépítésű háznál nem fog megrongálni a vihar. Sőt még a fedést se nagyon a jégeső, főleg ha 4-5 kilós betoncseréppel van fedve.

Régi, a múlt században épült háztetőkre jellemző, hogy nagyobb vihar elpucolja.

De ott benne van az is, hogy anno eléggé alul méretezték a tetőanyagokat. Ma már kb. a duplája minden a faanyagnak, vastag keresztmetszetű szarufák, betonkoszorúba rögzített szelemen, fogópár a gerincnél és a székállás felett, stb.


Családi háznál inkább az állagromlás megelőzése ami lényegesebb pénzbe kerül.

Meg ugye a velejárók, kerti eszközök/gépek, ha nem akarod hogy belepjen a gaz.

Plusz az idő, amit ha nincs pénzed megfizetni hogy más végezze el helyetted, akkor bizony a napos évszakokban a kert elég sok időt és energiát felemészt.


Mellette még ottvannak a rendszeres karbantartást igénylő dolgok, mint pl. a fűtés, ami szintén pénzt visz.

2021. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
100 nm-es családi házban élek, ismerősék feleakkora panelban laktak, és a kiadásaik majdnem a duplájára rúgtak, amikor a panelházukat elkezdték felújítani, csak néztem, volt vagy 30 ezer a közös költség, míg ki nem fizették az egészet. De kertesbe csak akkor menj, ha vagy van időd a kertet rendben tartani, vagy van pénzed kertészt fizetni. És ha tudsz akkorákat félrerakni, hogy az amortizációt folyamatosan pótold, nekünk pl. most kell 2-3 éven belül új tetőhéjalás, meg komplett fürdőszoba-felújítás, nem kevés millió lesz, mert nem tudom megcsinálni saját magam.
2021. jan. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Âltalánosságban a kertesek nagyobbak plusz udvar. Így valamivel nyilván a fenntartásuk is nagyobb . Vakamit valamiért. Egy jó há z at nem rongâl meg a vihar
2021. jan. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 0 a rezsi, napelem fúrt kút hőszivattyú, kertes házban
2021. jan. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Egy lakás és egy vele azonos értékű ház fenntartását összehasonlítva, helytől és igényektől függően kb. 30-100E Ft-al olcsóbb a lakás havonta mint a ház.
2021. jan. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 mindentudó99 ***** válasza:
78%
#5 Szerencséd van hogy ingyen jutottál napelemhez kùthoz és hőszivattyùhoz.
2021. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Um, idén fizettem 240 ezer Ft ingatlanadót (évente kell).
2021. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Hát őőő, így vettem a házat😁
2021. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Állagromlás? A kert gondozásának mi köze van a ház állagromlásához? Illetve ha a kert levan térkövezve/betonozva akkor a kerttel miért kellene foglalkozni?

A fűtést a társasházban is karban kell tartani pl. előző lakásomban tönkrement a cirkó aminek az alkatrész cseréje 150ezer ft volt.

#3 A helyiségek felújítása mindenhol esedékes

#6 pl. Mi olcsóbb a társasházban?

2021. jan. 4. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!