Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy egy adott ház téglából van-e, panel, vagy esetleg csúszózsalus?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Az nem játszik, hogy esetleg megkérdezed??!
2021. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Kérdezz meg egy iskolás gyereket a panelt még ők is felismerik.
2021. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

A panelt felismerni, téglából kevesebb, régebbi 2-3 szinteset építettek általában. Csúszózsalus kívülről tégla is lehet, de több szintes. Mindazonáltal téglának mondják azt is, ahol csak a válaszfalak téglák. és ott van a rengeteg nagyblokkos 4 emeletes, ami salakból van és szintén táglának mondják.

Szóval valódi tégla az kevés van.

valamint a szigetelés után nehéz megállapítani.

2021. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
ha rákérdezel, a salakot úgyis letagadják....
2021. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Az energetikai tanúsítványra is érdemes lehet ránézni, abba bele szokták írni, hogy milyen anyagból vannak a falak.
2021. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Gondnok.
2021. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a hármasnak a választ. Egy lakást téglaként hirdetnek, de nekem gyanús, hogy nem az.

Az okos kommentelőknek: megkérdezni nyilván meg tudom, de hinni nem feltétlen hiszem el.

2021. jan. 27. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

A nagy blokkosnál (nagy salak blokkok), a lakásban néha látni a főfalnál függőleges repedést, teljes hosszában, ez a nagypanelek összeeresztésénél van.

[link]

A csúszózsalusokban sokszor konvektoros a fűtés,a nagyblokkosban is sokszor. Itt régen cserépkályhák voltak, ezért van minden lakáshoz pince, ahol a tüzelőt tartották. Utána kezdték a paneleket. A téglák a legrégebbiek, mert a zsalus és blokkos rendszer újabb technológiák voltak, a tömeges lakás építéséhez.

2021. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Belmagasság, falvastagság, épület kora, kopogtatás.
2021. jan. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

7: Mutatod a hirdetést?

Általában az épület kora is ott van.

Sok rovatot kell kitölteni, sok az elírás.

2021. jan. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!