Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi időre lehet egy házat...

Mennyi időre lehet egy házat lefoglalózni amit meg szeretnénk venni 100%?

Figyelt kérdés
2021. jan. 29. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mi a terv? Ha kicsit részletesebben leírod, akkor jobban tudunk válaszolni! :)
2021. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Március elejére kaptunk csak időpontot házasságra és falusi csok + babavárót szeretnénk felvenni. Nyilván utána járunk csak annyira szeretnénk azt a házat gondoltam hátha tud valaki pozitív választ adni, hogy ennyi időre letehetjük-e a foglalót?😊
2021. jan. 29. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A vevő és eladó megegyezésén múlik.
2021. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Te kérdezted meg ugyanezt pár hete?
2021. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A baj ezzel csak annyi, hogy a babaváró és a falusi csok átfutása sem két nap, tehát ha március elején megköttetik a frigy, még abból simán lehet, hogy az eladó csak áprilisban lát pénzt akkor is, ha minden simán megy.


Nem kizárt, hogy belemegy, hiszen ha valaki már 3 éve hirdeti a házát, akkor ennek is nagyon örülni fog. Próba cseresznye, és amúgy sok boldogságot!

2021. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, én nem kérdeztem még itt.
2021. jan. 29. 17:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én olyan ügyletben voltam benne, hogy mondtam hogy szeretném az ingatlant, de csak 3 hónap múlva tudok hitelt felvenni - aláírtuk először az előszerződést, odaadtam 10% foglalót, majd 3 hónappal később rendes adásvételi + az önerő maradék része, és hiteligénylés. Ritka, de megesik, nem tudod hogy mióta hirdeti..
2021. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire sürgős az eladónak. Mert ahogy az 5-ös válaszoló is írta, a babaváró és a csok sem másnapra terem ott a számlán. Szóval avval is megy az idő. De érted, mi pl. amikor adtuk el a saját házunkat, mi alapból kikötöttük, hogy mi csak x hónap múlva akarunk kiköltözni (problémás helyzet volt ez is, ezért akartuk így), és ha a vevőknek ez így megfelel, akkor oké. Ha nem, akkor pedig nem veszik meg a házat, akkor ennyi. Ők is az elején csak foglalóztak, aztán pár hónap múlva fizették ki csak az összeg felét, és a kiköltözésünk előtt 1 hónappal fizették ki a teljes összeget. Szóval érted, nekünk, mint eladónak, így felelt meg, hogy ne rögtön kelljen elhagyni a házat, hanem pár hónap legyen még. Szóval na, nem feltétlen akarja minden eladó rögtön másnap a kezében tudni a pénzt, meg minden. Most ha valakinek nagyon sürgős a ház eladás, vagy pedig vannak olyan vevők, akik rögtön tudnak venni, nyilván akkor nem fog rátok várni. Viszont ha neki is megfelel az, hogy miképpen akartok fizetni, akkor simán lehet, hogy belemegy.
2021. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8-as vagyok. Amúgy mi mikor anno néztünk házat, láttunk egy weboldalon egy házat, és fel is hívtuk a tulajt. Azt mondták, hogy pont nemrég foglalták le a házat. Aztán ugye le is vették a hirdetést. Aztán 2-3 hónap múlva újra megláttuk a házat a weboldalon, és újra felhívtuk őket, mert mi még mindig nem találtuk meg a tökéleteset. Mondtuk, hogy mi már pár hónapja láttuk a weboldalon a házat, erre mondták, hogy valaki lefoglalózta, de végül elállt tőle, mert nem tudta eladni a saját lakását. Szóval érted, ebből kiindulva az itt említett személyünk 2-3 hónapig foglalózta a házat. (gondolom én) Szóval na, evvel csak azt akarom mondani, hogy azért lehet találni olyan eladót, aki belemegy.
2021. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha eladhatatlan, akkor belemegy az eladó.
2021. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!