Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma ajanlatot tettem a kiszemel...

Ma ajanlatot tettem a kiszemelt ingatlanra egy 5%-al kevesebbert, mint az iranyar. Erre a tulaj nem akar engedni, ilyet szol, hogy varjak 2 hetet addig ő megmutogatja, es ha nincs mas vevo akkor majd visszaszol. Ilyet lehet? Ez nem etikatlan?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ez torvenyes, de hogy nem korrekt az biztos.

2021. jan. 30. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne etikátlan? Az ő tulajdona, természetes, hogy a maximumot akarja kihozni belőle. A helyében én is adnék egy esélyt annak, hogy más többért elviszi. Az etikátlan az lenne, ha megegyeznétek, majd amikor ügyvéddel felszerelkezve mész szerződni, akkor emeli az árat.
2021. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ő joga eldönteni, hogy mennyiért akarja eladni vagy mennyit akar engedni (lehet, hogy 2%-ot engedett volna, de 5-öt nem).


Te is megteheted, hogy 2 hét múlva 2-3%-kal kevesebbet kínálsz neki.

2021. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ésszerű, életszerü a tulaj viselkedése, nem etikátlan. #10-es válasz nagyon jól, röviden, velősen összefoglalta a lényeget.

Szerintem legyél türelmes, 2 hét nem olyan sok.

2021. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%
Amig nem fizetsz foglalot, eloleget, megis, mire szamitasz?! Magyarorszag nem az a hely, ahol ervenyes a gentlemen's agreement.
2021. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi, nem köteles annyiért odaadni.
2023. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!