Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elméleti kérdés. Ha van egy...

Elméleti kérdés. Ha van egy kiszemelt ingatlan, amit csak januárban tudnék megvenni, lenne mód arra, hogy ügyvéd ezt így rögzítse, esetleg emelt összegű foglalóval elérhető, hogy adjanak pár hónapot, ha amúgy másfél éve hirdetve van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hirdetővel beszeld meg. Onnantol kezdve barmit szerződésbe lehet foglalni.
2020. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%
Ide nem kell ügyvéd, csak targyalni az eladoval.
2020. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre van lehetőség, ha megbeszélitek. Mi fordítva voltunk, megvettük az ingatlant, de felújítás miatt az eladók még félévig az ingatlanban laktak. Alkudtunk cserébe.
2020. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd csak akkor kell, ha az eladó belemegy a foglalóba.
2020. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

És ez mennyire számít pofátlan dolognak? Szokott ilyenre példa lenni?

Voltam bankban, jó a hitelképesítésem, de vállalkozás miatt kell a lezárt üzleti év. Ha nem kapom meg a hitelt valamilyen csoda, koronavírus kapcsán, akkor a családommal össze tudjuk tenni készpénzben is, rendelkezésre áll, de mivel másra van félretéve a pénz, ezért mindenképp a hitelt próbálnám meg első körben. Tehát a fizetőképességem 100%, így vagy úgy.

2020. szept. 17. 14:38
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

Példának okáért: tegyük fel 20 milliót ér az ingatlan, te szerződésben leteszel ügyvéd előtt 3 milliót foglalónak, akkor ha már 1,5 éve árulja csak tud várni 4 hónapot.

Ráadásul a foglaló már az övé, ha nem valami oknál fogva nem tudnál januárban fizetni akkor bukod a 3 milliót az eladó meg hirdeti tovább 3 millióval a zsebében.

Kicsit túl gondolod ezt az egészet, nem kell ennyire rápörögni a témára.

Felhívod az eladót, egyből rátérsz a lényegre hogy mi a szándékod és kész.

Ha belemegy akkor mindenki boldog lesz, ha meg nem pálya neki akkor ez van.

2020. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem ha megvan pénz, miért nem veszed meg? Mi van ha nem kapsz hitelt? És ha közben rákerül az ingatlara valam tartozás? Akkor bukod a foglalót! Inkább fizeteted drága kamatot a banknak? Ráadásul jövőre tuti bedól a piac. Én nem kockáztatnék, elkérném anyutól, aputól a pénzt és megvenném :)
2020. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 xswerdy ***** válasza:
100%
egyetlen probléma van: az a szokás, hogy az adásvételi szerződést szerződéskötés után benyújtják a földhivatalba, de a bejegyzés függőben tartását kérik a teljes vételár kifizetéséig. Ez viszont maximum 6 hónapig lehetséges. Ha januárban lezárod a ég üzleti évét, utána igényled meg a hitelt, esetleg kifuthattok az időből. Számoljátok ki, hogy biztosan belefértek-e. Lehetséges viszont az adásvételt bejegyeztetni tulajdonjog fenntartással is, kicsit más konstrukció, annál nincs határidő, a földhivatali ügyintézési díjat 2x kell fizetni. De majd az ügyvéd elmondja a részleteket, és el tudjátok dönteni közösen az eladóval, hogy mi legyen a konstrukció.
2020. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
#7, én nem fogadok el ennyi pénzt tőlük, az önerőt is egyedül tettem össze szerencsére, bár kellett hozzá sok sok év az albérlet mellett. Ha arra kerülne sor, hogy ők rakják össze a pénzt rá, mert valamiért nem kapok hitelt, akkor is később, megváltozott körülmények között lakáshitelből visszafizetném nekik, hiszem tudom, hogy megdolgoztak érte, nyugdíjas éveikre megy. Ennél jobban örülnék akkor is, ha probléma esetén adóstársként vonódnának be, de a pénzük jó helyen van ott, ahol van :D végszükség esetére van!
2020. szept. 17. 15:20
 10/61 A kérdező kommentje:

#8, köszönöm szépen! örülök, hogy van rá járható út. Esetleg várhatok még 1-2 hónapot, hátha nem kel el, de hát ritkán szeret bele az ember egy ingatlanba ennyire, és kezdek paranoiássá válni.


mondjuk van olyan bank, amelyik tört évet is elfogad, lehet, hogy futnék egy kört ott, eddig ez nem jutott eszembe.

2020. szept. 17. 15:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!