Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitelt elmagyarázná...

Lakáshitelt elmagyarázná valaki pontosan?

Figyelt kérdés
Új vagyok még ingatlan vásárlás témában ezért ismeretlen nekem még ez a kifejezés hiába használják nagyon sokan. Szóval szerintetek 160.000 fizetésem lesz amiből évek múlva tervezek saját ingatlant venni Budapesten. Tudom, hogy most jönni fogtok a "Budapesten csillagos árak vannak, ezzel a fizetéssel nem mész semmire..." stb válaszok de mégis többre mennék vele mintha albérletbe mennék életem végéig nem? Én magamra nagyon ritkán szoktam vásárolni mivel szüleimmel szoktam általában boltba menni és ők vesznek nekem dolgokat. Ebből a fizetésből simán félretudnék tenni több hónapra is 140.000 legalább. Pár éven belül talán lehet már 5 millióm és még kicsit gyűjtök akkor lehet hitelt felvenni igaz? Szóval, lakáshitel. Gondolom ha kinézek egy 25 milliós lakást például akkor ennek mennyi részét kell birtokolnom a hitelhez? 7-9 millió megfelelő lenne vagy még több kell? Meg ha ugye meg van az önerő és igényelek hitelt akkor ez azt jelenti, hogy már sajátomnak tudhatom az ingatlant? Csak természetesen vissza kell fizetnem azt amit kaptam? És onnantól ha kifizettem akkor minden adósság ilyesmi törölve lesz és élvezhetem a lakásomat? Mielőtt letámadnátok, közlöm hogy csak tervezek, álmodozok erről. Ezért is kérnék tanácsokat, ötleteket és tippeket, hogy hogyan tudjak majd félretenni lakásra és ne kísérjen, hogy elköltsem. Aki már esetleg vásárolt sajátot az megosztaná, hogy hogy sikerült, milyen módon sikerült? Köszönöm.

2021. jan. 31. 19:27
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

mindig feldobnak olcsobb de jo minoségu lakásokat, csak ki kell fogni!

tudom hogy felmennke az árak de figyu ha nem kezdem el akkor soha a büdös életbben nem lesz lakásom az ilyen hozzáállások miatt.

2021. jan. 31. 20:10
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

150ezer nagyon kevés fizetésnek számít banki szempontból, erre még fogyasztóbarátot sem adnak, az nettó 300-nál kezdődik.


Nem az önerő a "fontos", hanem mind a 3, amit írtam.


1. jobb fizetés

2. jó ingatlanfedezet

3. elegendő önerő.


Ezeket együtt nézik, és 160ezres fizetésnél nem fognak 80%-ot meghitelezni neked :(

2021. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kezdd el, senki nem mondta hogy nem, csak a 0-ról ne 25 milliós lakás legyen a cél, hanem 12 milliós talán.


Ha duplázod a fizetésed, akkor nézegethetsz drágább lakásokat.

2021. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
okés köszönöm :)
2021. jan. 31. 20:15
 15/39 A kérdező kommentje:
csak ennél az árkörben vannak normális lakások nem lepukkant környékeken.
2021. jan. 31. 20:16
 16/39 A kérdező kommentje:

basszus akkor soha a büdös életben nem lesz :(...

hitelnél még a fizetést isnézik?

mondjuk feljebb is mehet a fizetésem de akkor is!

ez igy nem éri meg.

akkor inkább öregségemig gyüjtögetek azt ennyi

2021. jan. 31. 20:17
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Te azt írod 5M önerő, 20M hitel... 20M hitel 20 évre is havi 120ezer forint, utána 40ből élnél? Szóval ezen nem kell min csodálkozni, hogy többet nem adnak..
2021. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

ilyenkor meg nem válogathat az ember munkák terén...

2 évig rohadtam munkanélkül és végre találtam egyet ahova felvennének, erre mindig közlitek hogy változtass munkát jobb fizuval kösz ha ez ilyen egyyszerű lenne rég olyan helyen dolgoznék ahol nettó 500.000 fizetésem lenne!

2021. jan. 31. 20:18
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe ne néznék a fizetést!!!!
2021. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

akkor marad a mamahotel?

gyakorisok előszeretettel megvetik aki mamahotelben lakik...

2021. jan. 31. 20:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!