Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitelt elmagyarázná...

Lakáshitelt elmagyarázná valaki pontosan?

Figyelt kérdés
Új vagyok még ingatlan vásárlás témában ezért ismeretlen nekem még ez a kifejezés hiába használják nagyon sokan. Szóval szerintetek 160.000 fizetésem lesz amiből évek múlva tervezek saját ingatlant venni Budapesten. Tudom, hogy most jönni fogtok a "Budapesten csillagos árak vannak, ezzel a fizetéssel nem mész semmire..." stb válaszok de mégis többre mennék vele mintha albérletbe mennék életem végéig nem? Én magamra nagyon ritkán szoktam vásárolni mivel szüleimmel szoktam általában boltba menni és ők vesznek nekem dolgokat. Ebből a fizetésből simán félretudnék tenni több hónapra is 140.000 legalább. Pár éven belül talán lehet már 5 millióm és még kicsit gyűjtök akkor lehet hitelt felvenni igaz? Szóval, lakáshitel. Gondolom ha kinézek egy 25 milliós lakást például akkor ennek mennyi részét kell birtokolnom a hitelhez? 7-9 millió megfelelő lenne vagy még több kell? Meg ha ugye meg van az önerő és igényelek hitelt akkor ez azt jelenti, hogy már sajátomnak tudhatom az ingatlant? Csak természetesen vissza kell fizetnem azt amit kaptam? És onnantól ha kifizettem akkor minden adósság ilyesmi törölve lesz és élvezhetem a lakásomat? Mielőtt letámadnátok, közlöm hogy csak tervezek, álmodozok erről. Ezért is kérnék tanácsokat, ötleteket és tippeket, hogy hogyan tudjak majd félretenni lakásra és ne kísérjen, hogy elköltsem. Aki már esetleg vásárolt sajátot az megosztaná, hogy hogy sikerült, milyen módon sikerült? Köszönöm.

2021. jan. 31. 19:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
86%
A kis jövedelműek párban szoktak lakást felvenni - így a kettő együtt már egész jó. Egyedülállóként csak akkor megy, ha erős a fizetés, sajnálom. Te sem gondolod komolyan, hogy 20 évre vállalnál havi 120-130ezer forint hitelfizetést..
2021. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 évig voltál Pesten munkanélküli, akkor az azért nem sok jót jelent... Ha egy kis borsodi faluban, az mondjuk más. De továbbra is azt tudom javasolni, hogy érdemes olyan célokat kitűzni, amivel többet kereshetsz majd (közben persze dolgozhatsz ott).
2021. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

22.sajnos nem tul jo a végzettségem e ennek a munkának nagyon örülök!

minden stimmel ebben, minden tökéltets szinte.

21.nyilvén nemn de direkt irtam hogy álmozodok tervezek...mielőtt megvegtnétek!

2021. jan. 31. 20:24
 24/39 A kérdező kommentje:

akkor albérlet?

vagy mi a lehetőségem?

semmi?

albérletnek a fele elmenne szinte és nem maradna semmi...

itthon meg nem szerentélk életetem végéig lakni, max örökség marad. de azt se mostanában nyilván

2021. jan. 31. 20:26
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, csak azt, hogy rengeteg kérdést írsz ki ide. Kezdem azt gondolni, hogy nem 25 vagy, hanem inkább 15.


Ingatlant vásárolni nem könnyű, tudom, nekem is 30 évesen sikerült, és sok áldozattal járt.

2021. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés ez a fizetés, de legalább van munkád. Igen tegyél félre amit tudsz, lehetőleg fektesd be legalább állampapírba, hogy legalabb inflációálló legyen.

Majd ha lesz öt millád, meglitod, mihez tudsz kezdeni vele. Lehet hogy vidéken veszel valamit, amut kiadsz vagy odaköltözöl. Az ingatlanadó 2-4% életkortól függően és két éves részletfizetésnél 25 millás lakásnál az is egy havi huszas, a törlesztő mellé. Plusz rengeteg kiadás van, felújítás, javítások stb. De mindenképp jó, ha ez a célod és teszel érte. Ha 35éves korodra jön össze, az se a világvége, nem te lennél az első.

2021. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
24%
Kamatot kell fizetned, ezért jobba jársz, ha előbb veszel egy olcsóbb ingatlant, és ahogy gyűjtesz hozzá, eladod és úgy veszed meg a drágábbat -szemben azzal, mintha hitelt vennél fel a drágábbhoz és annak a kamatait fizetnéd.
2021. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
81%
Budapesten lakast venni 0 forint onerovel es 160 ezres fizuval? Aha, oke, hajra. Ne haragudj, de ez kb lehetetlen kuldetes. En a helyedben videki nagyvarosok kornyeken nezelodnek, ott sem a varosban, hanem agglomeracioban, hatha talalsz egy 10-15 millios garzont. Tudom, hogy nehez, es tenyleg nagyon sajnalom, hogy ilyen helyzetben vagy, de ilyen esetben kompromisszumokat kell kotni. Vagy tanulsz meg valamit, es keresel egy jol fizeto allast, meg ez is opcio lehet.
2021. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

28.tudom...újat nem mondasz hisz itt minden lehetetlen ha budapesti vagy...

nem újsondság

2021. jan. 31. 22:28
 30/39 anonim ***** válasza:
92%

Bocs kerdezo, de magadat okolhatod nyugodtan. En egy isten hata mogotti falubol indultam, felkoltoztem Budapestre, a belemet is kidolgoztam, hogy egyetemet vegezhessek munka mellett, eveken keresztul kb egy napot se pihentem, mert nem tehettem meg...

Mindezt azert, hogy most jo allasom legyen es jo eletem. Te pedig ahelyett, hogy tennel valamit a sajat eletedert, irrealis celokat allitasz fel, es nem vagy hajlando belatni, hogy ez igy nem fog menni. Aztan pedig azt vagy kepes mondani, hogy itt minden lehetetlen, ha budapesti vagy (?). Hogy mi van??

Akkora elonybol indultal, hogy azt el se tudod hinni! Vilag eletemben szar iskolakba jartam, mert videken csak ez volt, csak azert sikerult az erettsegim is, mert magantanarokhoz jartam, mindezt a nyari munkaimbol finanszirozva mar tinikent is.

Te mit csinaltal 25 eves korodig? Miert nyavalyogsz gyakorin, mindenki mast hibaztatva, ahelyett, hogy talan tennel is a celjaidert? 2 evig voltal munkanelkuli Budapesten? Ne haragudj, de ehhez is tehetseg kell. Mondjuk az is alap, hogyha nem talalsz munkat a varosodban, akkor szepen fogod magad, es keresel mashol, nem 2 evet ucsorogsz csodara varva.

2021. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!