Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Párom 32 éves férfi, 38 a BMI...

Párom 32 éves férfi, 38 a BMI indexe, most számoltam. Majdnem sírok. Mivel lehet motiválni valakit?

Figyelt kérdés

Hiába főzök zsírszegényen, egészségesen, átjár az anyjához remek zsírdús kajákat enni.

Reggeli neki a munkában fél kiló kenyér, rengeteg vaj, töménytelen majonéz.

Rajtam is van fölösleg, igaz "csak" 4 kiló, pedig szültem is már.

Egyszerűen azt se tudom már mit mondjak neki, mivel motiváljam.

Zöldséget, gyümölcsöt meg nem enné, csak kenyér, tészta, krumplis dolgok, sütik tömkelege. Én ugyan sütni nem sütök, mert 35 évem alatt nem szerettem meg a sütiket, hát most se igen fogom.

Attól félek, hogy előbb-utóbb baj lesz ekkora túlsúlyból.

Érdekes, hogy csak a hasára hízik, sehova máshova.


2020. dec. 21. 14:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%

32 éves férfi? Ugyan már ez egy dedós. Semmi önfegyelme és anyuci eteti.

Nekem nem kéne. Főleg, mert jól kajálok és sportolok.

Pöszi működik még egyáltalán?

2020. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Működik, igen.

Én az év alatt már annyit kértem szépen, csúnyán, veszekedve, semmi nem hat.

Most ugye a bejgli körül van cirkusz, mert neki "kell" 4 rúd, hát én meg csak kettővel csinálok, mert mi a lányommal nem zabálunk. Meg van sértődve.

Áhh, tehetetlen vagyok.

2020. dec. 21. 14:29
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz ügy. Én sem nagyon boldogulok a férjemmel, bár ő kevésbé van elhízva, de neki is elég nagy a hasa. Semmit sem mozog, csak ül egész nap. Már kezdenek előjönni az egészségügyi problémák, ennek hatására elkezdett kicsit odafigyelni a táplálkozására. De elég lassan megy a változás, ő is szereti a kenyeret, tésztát, az alkoholt se veti meg. És tőlem várja, hogy egészséges, de finom ételeket főzzek neki (amit igyekszem is megtenni, az egész családnak), közben meg válogat, és betolja késő este a 3 nagy szelet kenyeret mindenféle jóval megpakolva, amikor lenne itthon más ennivaló is. Tudja, hogy nem lenne szabad innia, de max. pár napig bírja sör-bor nélkül.

Én nem főzök zsírszegényen, szénhidrátcsökkentéssel fogytam le. Mindig csinálok zöldségköretet, főzelékeket a hús mellé - tésztafélét, kenyeret nem eszem, rizst és krumplit is ritkán és keveset.

Ha te a párod is olyan, mint az enyém, nem fog változtatni, amíg nem történik valami baj. Én hiába koptattam a számat évek óta. Esetleg küldd el egy alapos kivizsgálásra, már most is lehet pl. inzulinrezisztenciája, jobb, ha mielőbb kiderül.

2020. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
18%
Istenem. Mi a francnak vagy vele? Teljes utálattal beszélsz szerencsétlen emberről. Ugyan olyan gusztustalan vagy, mint az urad!
2020. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%

Vegyél neki ajándékba egy teljes ki vizsgálást.

Majd ott tájékoztatják milyen állapotban van.

2020. dec. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Engedd el ezt a dolgot, ne is idegesítsd magad, mert TE semmit nem tudsz tenni. Ő tud tenni valamit, majd ha akar. Emellett, ha nagyon erőlteted meg harcolsz vele, azt ő is érzi, és CSAKAZÉRTSEM fog lépni, mert azzal beismerné, hogy neked volt igazad. Neki kell rájönni, megérteni, hogy ez így nem jó, és neki kell erőfeszítést tenni, máshogy nem megy.

(40 éves koromig voltam 130 kiló, tudom, miről beszélek)

2020. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%
Ki pontozza le a válaszolókat, akik még segítenének is a párjukon? Bezzeg férfiként elvárod hogy a nő ne hízzon el...
2020. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én párom alkoholt max 3 hónapban egyszer iszik, akkor is csak bort, sört nem szereti.

Azzal van a baj, hogy az anyjánál meg mindennap betegre zabálja magát, hiába kérem, hogy ne.

Ma annyit sikerült elérnem, hogy közölte velem, ne ijesztgessem a betegségekkel. Mondtam, én nem ijesztgetlek b+, de eltemetni sem akarlak 5 év múlva.

Ami nagyon bánt, hogy rohadtul jóképű, de tönkreteszi magát.

Te is annyit tudsz csinálni a férjeddel, hogy ijesztgesd, küldj át neki linkeket betegségekről, hátha.

Ja, a kocsonya miatt is volt némi hiszti, mert mi a lányommal csak a sovány húsokat esszük meg, így bőrt csak annyit főztem bele, hogy megaludjon. Na ez így nem jó, mert nem zsíros a füstölt hús.

Tehetetlennek érzem magam, bármit megfőznék, meg is főzök, de ha mellette össze-vissza eszik akkor semmit nem érek vele.

2020. dec. 21. 15:03
 9/35 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagyok én sem híve a manipulálásnak, de. Ha esetleg azt éreztetnéd vele, hogy mást is vonzónak találsz? Mondjuk megjegyeznéd egy sportos kollégádról, hogy de jól néz ki, vagy egy színészről, nem tudom. Mert az a helyzet, hogy ha ő maga nem akar fogyni, akkor a fejed tetején is pöröghetsz, akkor sem fog. És ő maga akkor fog akarni fogyni, ha azt érzi, hogy elveszíthet téged.
2020. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
66%
Ha a kajával nem tudod motiválni, akkor motivált a mozgással. Legalább próbálja elégetni a bevett kalóriákat.
2020. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!