Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Édesapám lakást vesz nekem és...

Édesapám lakást vesz nekem és ő is fogja elutalni a vételárat az eladónak. Problémát jelent a NAVnál vagy a MÁKnál,hogy ő fizet, de az én nevemre kerül a lakás?

Figyelt kérdés
A MÁKnál azért kérdezem,mert az egy gyerek után járó 600.000 CSÓKot is megigénylem a lakásra, nem lesz baj hogy azt látják a Csók feletti vételár részt nem én fizettem ki,hanem édesapám?köszönöm a segítséget!

2021. febr. 6. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülőnek jogában áll az adózott pénzéből a gyerekének ajándékozni.

Ha aggályaid vannak, akkor először a te számládra utalja és onnan legyen utalva az eladónak.

2021. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan bankszámlák ahol ingyenes az utalás.

Nem lenne egyszerűbb ha nyitnál egy olyat, és neked átutalná az ősszeget?

2021. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy akkor lehet előbb átkellene vezetni a pénzt az én számlámra(egy banknál vagyunk)
2021. febr. 6. 08:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Átvezetni csak egyik számládról a másikra lehet és ez mindenkor ingyenes bankon belül.

Apád számlájáról a tiédre csak átutalni lehet (nem átvezetni), hogy ennek bankon belül van e és ha van, akkor milyen költsége van, azt kérdezd meg a bankotoknál, mert ez lehet bankonként változó.

2021. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb, ha társtulajdonossá válsz az ő számláján.
2021. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
# 5: talán a legcélravezetőbb megoldás, de a többi sem rossz.
2021. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok..mégsem jó amtárstulajdonos, mert látni fogod édesapádnak mennyi pénze van...nem biztos, hogynennek örülne...
2021. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, tanácsokat mindenkinek! rendesek vagyok :-)
2021. febr. 6. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!