Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladok egy ingatlant,...

Ha eladok egy ingatlant, kérhetem hogy a bankban adják át a pénzt ügyvéd jelenlétében?

Figyelt kérdés

Mert ha Ő hozza a pénzt, mi a garancia hogy valódi a pénz?


Most azt tegyük félre, hogy utalni is lehet.



2021. febr. 23. 12:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Kérheted, kérdés, hogy mit szólnak hozzá a többi ügyfélváróban üldögélő emberek, illetve a biztonságiak. Mert a bank nem igazán fog nektek erre egy külön helyiséget biztosítani.
2021. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Bármit kérhetsz, ha fizeted az ügyvéd plusz idejét, az irodájától a bankig és vissza.
2021. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%

1-es, nem értlek!

Mennyivel másabb ez az ügyfelek szempontjából, mint egy bármilyen többmilliós pénzfelvétel?

Nyilván előre megírt szerződéssel mennek, amit a pénz átvétele után bármelyik pultnál/asztalnál aláírnak. Hogy jönnek ide a várakozók, de legfőképp a biztonsági őr?

2021. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

3-as: amikor pénzt veszel fel, azt a pénztárban teszed, jellemzően mások nem látnak rá.

Ha viszont besétáltok utcáról, hogy ott adja át a pénzt (igazából nem is értem), akkor azt max. az ügyfélváróban tudják megtenni, esetleg oldalra húzódnak egy sarokba, ennyi a különbség.

2021. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Utaltasd át a számládra és vedd fel kp-ban az automatából. 😀 Vagy helyezze letétbe a vevő.
2021. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

#4

Akkor még mindig nem értem, hogy hogy jönnek ide a várakozók, de legfőképp a biztonsági őr? ....különösen, ha szerinted ezt csak az ügyfélváróban lehet megtenni, ami egyébként nem igaz!

Bocsásd meg, de 32 évig az OTP-nél dolgoztam.

A pénztárba simán bemehet az, akit az ügyfél kér. Nem egy ilyen eset volt nagy összegű tranzakcióknál és nem az ügyféltérben kellett bizniszelni.

Fenntartom, hogy ennek semmi akadálya, annyi különbséggel, hogy nagy pénzt nem lehet az utcáról besétálva felvenni, hanem a bankot előzőleg értesíteni kell a felvételről.

Sőt, most meg fogsz lepődni!

Igenis van rá lehetőség, hogy külön helyiséget biztosít a bank, akkor a pénztár közelébe sem megy az ügyfél, hanem odaviszik neki a pénzt.

Persze ezt nem Gipszjakab 1 milliójával teszik.

2021. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%

6-os: elbeszélünk egymás mellett.

A kérdező nem azt kérdezte, hogy a BANKBAN FELVETT pénzt adják át neki a bankban, hanem hogy úgy ÁLTALÁNOSSÁGBAN kérheti-e, hogy egy bankban adják át neki kp-ban a pénzt.

Te ezt már kicsit továbbgondoltad szerintem, emiatt nem érted, hogy én mire reagáltam a kérdezőnek.

2021. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
6-os, kis kiegészítés: kérdező írja, hogy "Mert ha Ő hozza a pénzt", számomra ez azt jelenti, hogy nem a bankban veszik fel számláról.
2021. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

#7

Erre valóban nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy innentől kezdve még annyira sem értem.

Az én olvasatomban a

- BANKBAN FELVETT pénzt adják át neki a bankban,

- kérheti-e, hogy egy bankban adják át neki kp-ban a pénzt.

teljesen ugyanaz, kivéve, ha a Kérdező elmebeteg - amit nem hiszek - és csak a helyszínhez ragaszkodik, holott a pénz nem ott lett felvéve.

2021. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%

#8


"Mert ha Ő hozza a pénzt, mi a garancia hogy valódi a pénz?"


A Kérdező nem úgy értette, hogy a bankba hozza a vevő a pénzt, hanem az ügyvédi irodába! Ezért szeretné inkább a bankban felvenni!


Megnyugodtam, nem én bonyolítom túl!:)

2021. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!