Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecennek melyik a "legjobb"...

Debrecennek melyik a "legjobb" környéke?

Figyelt kérdés

Debrecenbe (vagy akár az agglomerációba) szeretnénk költözni. Elsősorban építtetni szeretnénk a házunk, azonban nyitottak lennénk ház vásárlására is, ebből kifolyólag nem szeretnénk bérházban élni.

Az lenne a kérdésem, hogy Debrecennek melyik lenne az erre "legjobb/legmegfelelőbb" környéke? Mely környékek azok, amelyek esetleg mostanában "felkapottak", többen is építkeznek ott? Mely környékeken élnek (sztereotípiák szerint) a jobbmódúak (mint pl. Budapesten a Rózsadomb), melyek azok, amiket inkább kerüljünk el? Mely környékek azok, ahonnan szép a panoráma, biztonságosabbak, csendesebbek? Ésatöbbi ésatöbbi...

Mint említettem, akár vonzáskörzetet is írhattok, nyitottak vagyunk minden tapasztalatra.

Előre is köszönjük a segítséget, vigyázzatok magatokra.



2021. márc. 6. 17:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Huszti lakópark, Vezér lakópark
2021. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
A legdrágább környék a nagyerdő körül van, kevesebb is a telek és van egy pár villa is 300 misi körül. Láttam eladót a jófogáson pár hete. Aztán jön a liget lakópark és környéke, vezér utca stb. Belvárosban is vannak telkek elvétve ami nem házrész pl kar, hortobágy utcán is vannak. Ott lehet még megvan, azt is jófogáson láttam 60-70 misi körül( viszont ez kb 220 m2 volt). Szerintem ami jó környék és nem a legdrágább hely az a doberdó körül, ha mindenképp házat vennél és nem lakást. Persze kinek mi, elég sok hely van ami jó helynek számít szerintem. Ami annyira nem jó hely az a júlia telep, ott van egy rész, ahol cigók élnek. (Bár szerintem az se olyan vészes). Ami számomra rossz környék lenne, mert az nekem kiesik ,nem járok arra fele és nem is olyan olcsóak a telkek, hogy megérje nekem oda költözni az a Nagy-Sándor telep. Ennyi jutott eszembe hírtelen.
2021. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Akadémia kert , Kerekes telep, kintebb Ebes számít jó helynek
2021. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

A debreceni "jó helyek" megfizethetetlenek...

Érdemes nézelődni ezekben a városrészekben: Józsa, Kismacs, Nagymacs, Ondód.

Ligetesebb, erdősebb: Bánk, Nagycsere, Pallag, Apafa, Dombos, Haláp (Pac nem javallott)

Agglomeráció: Mikepércs, Sámson, Sámson-kert, Bocskaikert, Ebes, Nagyhegyes,

stb. (Hajdúhadház nem ajánlott)

Szerintem.

2021. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

2: " és nem a legdrágább hely az a doberdó körül, ha mindenképp házat vennél és nem lakást."

Ne haragudj, ezt rosszul tudod: pont a Doberdón hirdetnek egy házat 450 millióért...!

Debrecenben általánosan jó a közbiztonság.

A Csapókert számomra szimpatikus városrész.

2021. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem mindegy, hogy mennyit tudtok rászánni építkezésre a telekkel együtt.
2021. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Ha pénzem lenne(ahogy nincs),akkor inkább ilyen helyen ruháznék be,mint:Sopron, Kőszeg,Győr stb. mivel az ingatlan nemcsak használati tárgy, hanem tőkeérték, amit adott esetben értékesíteni,mozgatni kívánnék.(gyakran pedig kell!!!)

Arra pedig -nézve a trendeket-nem biztos, h. D. a legjobb opció !

Bocs a kissé kéretlen tanácsért !

2021. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

7-es: Pillanatnyilag vidéken magasan Debrecenben a legnagyobb a kereslet, így - sajnos - eszementül magasak az árak a városhatáron belül.


[link]


"Míg 2018-ban még Győr volt a legdrágább megyeszékhely, tavaly már Debrecen (409 ezer forintos átlagos négyzetméterárral, egyedüliként a 400 ezres szint felett), miközben Győrt Veszprém, Székesfehérvár és Kecskemét is megelőzte."

2021. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Vannak olyan részei a doberdónak ami nem ilyen drága. Nem palotát meg villát kell venni...
2021. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

A Doberdón vagy panel van, vagy luxusvillák!

Az egész városban ott a legdrágábbak a panelek is: Nagyerdő, 2-es villamos, kiváló közbiztonság.

De nincs jelentősége, mert sem neked, sem nekem nincs pénzem egyikre sem...:)

2021. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!