Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lakásban lenne érdemes...

Milyen lakásban lenne érdemes egyedülállóként élni későbbiekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23 éves vagyok és idén szeretném elkezdeni a saját ingatlan bizniszemet.

Régi álmom egy saját ház ahol csak én mondhatom a szabályokat, én alakítgathatom saját ízléseim szerint, nem zavar senki.

Jelenleg nincs társam de társulni sem szeretnék senkivel ilyen nagy értékű biznisz esetében, mert bármi közbe jöhet és akkor nem lenne értelme szerintem, de én annak a híve vagyok amúgy is, ha valamit kemény munkával érsz el azt finom gyümölcs jutalmazza.

Ennyi idősen még érdemes lenne saját lakásra gyűjteni?

Önerővel terveztem de ha minden kötél szakad akkor nem hátrálok a hiteltől sem bár félek tőle kicsit.

Hogyan működik első sorban a lakás vásárlás?

Régóta nézegetem az ingatlanos oldalt lakások miatt és vannak igazán olcsó áron is, van ahol nem sok képet mutatnak, sőt van ahol semmit.

Nem tudom még nem döntöttemel, hogy melyik házzal járnék jobban, mint társasházi lakás vagy kertes családi ház.

Régen kertesről álmodoztam, nyaralónkban is imádtam a kertben lenni de sok lenne vele a munka és ott valamiért úgy hiszem nagyon a betörés kockázata, mert az ablakokhoz könnyen hozzá lehet férni az udvarról és simán betörnék, míg társasházban ott azért kevesebb mert ha emeleten vagyok akkor max a lakók talán de így mégis biztonságban érzeném magam.

Meg kiskorom óta társasházban lakok sosem volt betörés max 2 suttyó átfuttot minden folyosón és becsöngettek mindenhova miközben az egyiket rajta kapták és azzal magyarázta hogy csak a testvérét kereste de semmi komoly nem volt, igazából kertes házunkban se volt semmi de lehet ez a szerencse vagy azért mert a nyaralónk kis községben volt, nem sokan voltak ott.

Hogy kezdődik a lakás vásárlás?

Kinézek egy ingatlant ha megvan a pénz aztán felveszem a tulajjal a kapcsolatot és egyeztetek időpontot megnézésre és ügyvéd is megnézni majd akit kifizetek, ha minden megvan és tetszik akkor hogy szokás fizetni készpénz vagy kártya? Mondjuk ha 30-40 milliós lakásról van szó?

Mennyire lenne esélyes, hogy egyedül sikerüljön, hogy lakást vegyek önerőből vagy akár hitelből? Mennyi év mire összejönne ha pl. 180.000 fizetésem lenne talán? Még nem dolgozok de hamarosan elkezdek, mert már interjú is útban van.



2021. márc. 8. 22:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10: ebben egyetértünk.
2021. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Van jelenleg önerőd?

Ha jártál alsó tagozatban matekórára és tudod, hogy egy lakás 30-40 milla akkor hogy gondoltad h havi 180 as fizuból hipp hopp összejön?

2021. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem cél a költözés, akkor az legyen a cél, hogy realizálod a lehetőségeidet. Ilyen fiatalon, egyedül, ilyen bevétellel irreális elvárás a 30-40-es ingatlan. Ki lehet tűzni célként, esetleg el is lehet érni tetemes hitellel, de nem érdemes túlvállalni magad, majd belerokkanni. Ha valamiért óvaintelek a hiteltől, akkor ez a hozzáállás az az!

Mire összegyűlik egy lakás önereje, addigra tudni fogod mérlegelni, hogy mekkora lakásra van szükséged. Elég egy 1,5 szobás, vagy már a pároddal tervezel oda és ne adj isten 1-2 gyerek sem baj, ha elfér szűkösen? Ezt az élethelyzet hozza majd. Érdemes ezért teperni, majd amikor megvan és már kinövöd/kinövitek, gyűjtesz hozzá annyi pénzt, hogy a 20-30 milliós hitel helyett 10-15-tel is megy, akkor lehet költözni családi házba.

2021. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Emeletes társasházba is betörnek, a szomszéd pont lesz4rja ha téged megtámadnak. Senki se hív rendőrt, vagy megy oda segíteni.


A kertes jobb.

Az ablakokra raksz fel vas rácsot és nehezebben törnek be. Kamera kintre, bentre.

Nem kell annyira alkalmazkodni a szomszédokhoz, vastagak a falak, nem hallod azt is ha a szomszéd fingik egyet mint a panel házban.

Panelban sok a családos, egész este lehet hallgatni a puja ordítását. Kellemes élmény..

Én kertesben lakok egyedül, város szélén öregek között.

2021. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!