Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtam egy több éve lakatlan...

Eladtam egy több éve lakatlan lakást. Ha az átadás után előjönnek olyan hibák amikről nem tudtam azért én fogok felelni?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokra gondolok pl. hogy folyik a wc valahol, vagy egyéb hasonló.
2020. júl. 29. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A vevő kötelessége ellenőrizni a lakás állapotát.
2020. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2020. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha átadáskor beleköt olyanba ami már a megtekintéskor is probléma volt és jeleztem is neki, viszont szerződésben nincs rögzítve olyankor mi a helyzet?
2020. júl. 29. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Neki olyankor már kuss a neve.
2020. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
A sezrzödésbe bele kell foglalni, hogy a megtekintéskor látott állapotban veszi meg.
2020. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az sajnos nem került bele.
2020. júl. 29. 11:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Figy, a vevőnek volt lehetősége megvizsgálni?

Ha volt, akkor nincs miről beszélni.

Nem vagy köteles átvizsgálni a házat és minden hibát felsorolni neki.

2020. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor lehet büntetni téged, ha bizonyíthatóan tudomásod volt egy hibáról, de ezt elhallgattad és komoly kárt okoz. Tehát pl tudtad, hogy a kazán nem működik, mert korábban kapcsolatban álltál a szerelőkkel és ők a komplett cserét javasolták, majd te azt mondod, hogy egy működő kazánnal adsz el valamit, akkor az büntethető. Ha tudod igazolni, hogy még csak nem is éltél az ingatlanban, a vevőnek pedig szabadon módjában állt ellenőrizni minden állapotot, akkor utólag nem rinyálhat azért, hogy csöpög egy csap vagy ilyesmi.
2020. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtál arról, hogy az egyik fal annyira rossz állapotban van, hogy a legkisebb szerelés, vésés esetén összeomlik, akkor azt mondani kellett volna, ha csak az egyik sarok bepenészedik néha, és nem mondtad, az nem probléma.
2020. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Perelni mindenért lehet, ezért is. A megtekintéskori állapot nem vonatkozik a rejtett hibára, különben mindent el lehetne ezzel intézni. Ha viszont jönnek az EON-tól ellenőrizni és kiderül, hogy hatfelé van kókányolva az óra a tábla alatt, totál fel van ázva télen a fal, mert nincs is vízszigetelés és csak felvakolták és lefestették nyáron a látható részeket, a tető nyolc helyen beázik és csöpög a házban a víz a plafonról, miközben korábban még hibátlan volt a festés és hasonlók, akkor lehet és érdemes perelni.

Az ügyeskedők ezért adnak el mindent szépen lefestve és nyár elején, akkor a legnagyobb putri is szépen néz ki.

De perelni könnyedén lehet ezekért és megnyerni se nehéz.

Én pl azért kértem szerződéstől elállást, mert a tulaj elhallgatta, hogy a ház harmadán állításával ellentétben nem betontálca a födém, hanem elrohadt stukatúr. Azt kijavítani, cserélni nagy összeg lett volna, így szóba sem jöhetett az árleszállítás. Természetesen per lett belőle, amit egy-két aprósággal vitt az ügyvédem: hogy lehetséges, hogy

a. az alperes nem tudott arról, hogy ott stukatúr a födém, ha a mennyezeti lámpát maga szerelte fel, a födémet teljes vastagságában átfúrta és egy menetes szárral rögzítette a másik felét a padláson, ami a stukatúros részen teljesen salakkal borított, míg a betontálcás részen nem?

b. a számlával nem igazolhatóan beépített szerelt kéménynél az áttörés miért nem tartalmaz egy szemernyi betont sem, ha az elvileg több centis vasbetonból van?


El lehet hallgatni dolgokat, lehet próbálkozni és ügyeskedni, de a bíróságon se hülyék dolgoznak.

2021. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!