Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten melyik kerületben...

Budapesten melyik kerületben érdemes lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
Ár-érték arányt figyelembe véve, közbiztonság, tömegközelekedés, munkahely és egyéb opciókat tekintve.

2021. márc. 13. 19:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

"Telekadó, építményadó, kommunális adó.


Ezeket nevezi a köznyelv összefoglalóan (de a jog is) ingatlanadónak."

Nem, óriási tévedés. A hétköznapi nyelvben ingatlanadónak hívott adónem valójában az ingatlan értékesítése során keletkező adófajta, melyet az eladó fizet meg.

Ne keverd össze a fenti 3 adónemmel, és ha már adóról beszélünk, akkor ne legyen a köznyelvi megfogalmazás a mérvadó, mert ilyen tévedésekhez vezethet, amikről te is írsz.

2021. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
62%

Ők például ezt értik "ingatlanadó" alatt:


[link]


És még sok más hasonló oldalt is belinkelhetnék.

Szóval csak óvatosan azzal, hogy a köznyelv mit tart annak.

2021. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Az önkormányzatok rendeletben szabályozhatják az ingatlanra kivetett adóterhet. Ez lehet építményadó, telekadó vagy kommunális adó"


Lehet, hogy páran ezeket "ingatlanadó"-nak nevezik, de jogilag nincs ilyen fogalom, ahogy előttem is írták.

2021. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

11: Jó, akkor nézd meg az itteni fórumozók nyelvezetét a linkeken, amiket írtam. Mindenki ezeket érti ingatlanadó alatt, tehát ezekre értettem én is.

Különben a főiskolán is így tanultuk. (Helyi) ingatlanadó ez a 3 van, ami magánszemélyeket érint.

Még sose olvastam sehol, hogy az eladásnál keletkező adót ingatlanadónak hívta volna bárki, pedig sokat fórumozok itt.


Mindegy is, ki mit minek nevez, a célom az volt, hogy ne hagyja ki a kedves vásárló a számításból, hogy akár évi félmilliókat is fizethet az önkormányzatnak azért, mert valahol vett egy nem is nagy ingatlant.

2021. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ok, értem, mondjuk ezt furcsának találom, hogy a fősulin is így tanították. Az itteni fórumozók nyelvezetét meg hagyjuk, mert abból jó nem sül ki. :-) (kedvencem: utalnak a kártyámra pénzt)
2021. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
15: Jó, de értjük azt is.:)
2021. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Budapesten melyik kerületben érdemes ingatlant vásárolni?


Attól függ milyen célra, így elég nehéz válaszolni.


Mostanában leginkább a XIII. és a XI. kerület a legnépszerűbb amennyire én látom. Nagyon fejlődött mindkettő, ennek mértén az árak is nagyon magasak.


Felső középosztálybelieknek már inkább csak az I-II-V-XII jöhet szóba.


Aztán vannak külső kerületek, itt nyilván jóval alacsonyabb az ár. Amikor javul a tömegközlekedés, akkor itt is várható jelentősebb áremelkedés, ahogy a XI. kerület is a metró megépülte után lett rehabilitált és szálltak el az árak.


Kompromisszumos megoldások Budán a III. és Pesten a XIV. kerületek lehetnek még. Ezek is jó kerületek, jó kapcsolatokkal és egy fokozattal olcsóbbak a fent említett két sláger kerületnél.

2021. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
38%
XIV.ker Zuglót ajánlom Pillangó park Jó közlekedés metró mellett éjszakai buszjáratok mennek gyakorlatilag a város mértani közepe.
2021. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
14%
18-as a pillangó park elég megfizethető árban van. Ez mindig gyanús. Miért alacsonyabb ott az ár?
2021. márc. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
mert még kevesen jöttek rá milyen jó hely, ezért is éri meg befektetni.
2021. márc. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!