Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű lakóparkokban,...

Új építésű lakóparkokban, lakóházakban milyen a hanszigetelés a lakások között? Sok helyen írják hogy hangszigetelő tégla van. Ez mennyit ér?

Figyelt kérdés

Jelenleg panelben lakom. El szeretnék költözni.

Sajnos van egy sok-sok éve húzódó egészségügyi problémám. Nagyon erős ízületi fájdalmaim vannak amik miatt nem tudok aludni. A forró fürdő többet segít mint bármilyen fájdalom csillapító. Emiatt az éjszaka közepén vagy hajnalban random időpontokban szoktam fürdeni, másképp nem alszom csak szenvedek.

A melegítő párna nem segít (az orvos szerint azért mert másképp adja át a hőt és a víztömeg is számít). Próbálkozom megoldásokkal de félek hogy ez még évekig vagy örökre el fog húzódni.

Jelenleg panelben lakom. Tudom hogy áthalatszik a szomszédba. Megértőek de azért kellemetlen az egész. + Ki tudja mikor elégelik meg.

Egyébként is elég rendszertelen életmódot élek. Művész (grafikus) vagyok és külföldre dolgozom. Sokszor éjszakázom mikor megvan az ihlet. Viszont nagyon halk vagyok. Még sorozatot is csak fülessel nézek reggel 8 és este 8 között. Az egyetlen hangos szokásom az éjjeli fürdőzés.



2021. márc. 14. 13:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Ritka sz..r hangszigetelésű lakásban lakom, de nem igazán tudom elképzelni, hogy a szomszéd fürdése annyira áthallatszódjon, hogy én amiatt ne tudjak aludni. Azon kívül hogy vizet eresztesz ez egy totál hangtalan tevékenység. Akit ez zavar, az használjon füldugót.
2021. márc. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
6-10. Hiába írod le 2szer vagy 3szor vagy 10szer, attól még nem lesz igaz. Ez a te véleményed, a te tapasztalatod abban az egy lakásban, ahol ezt tapasztaltad. De nem igaz az összes újépítésű lakásra, kétlem, hogy jártál az összes újépítésű lakásban.
2021. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha már úgyis költözöm figyelni fogok a hangszigetelésre. Nálunk a panelházban brutálisan rosszul oldották meg a felszálló vezetékeket. A fürdőszoba és a wc úgy viszi át a másik lakásba a hangot mintha kifejezetten ez lett volna a cél. Ennél csak jobb lehet a helyzet máshol.
2021. márc. 14. 21:47
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kedves szomszéd, pontosabban a kölke konkrétan bszkodja a zuhanyrózsát, rugdossa a kád falát, csapkodja a mosógép fém oldalát, valami MINDIG leesik, átlagosan 5-10 percenként. De hát jajj, az ő gyerekének jogai vannak, nehogy már rászóljon, hogy szombat reggel 7-kor vagy épp hétköznap éjfélkor ne rugdosódjon a kádban meg dobálja a játékait a csempének. Ja meg az ordítva fegyelmezés, beszélgetés, telefonálás, azt meg se említem. Konkrétan élni nem lehet tőlük, mióta merészeltünk szólni, hogy reggel 6-kor még aludnánk, urambocsá’ hétköznap is, még ők voltak halálra sértődve és azóta még rosszabb a helyzet. Füldugó bizonyos zajszint felett semmit nem ér már.

Újépítésű téglalakás. Ennyit a “kiváló” hangszigetelésről. Minden úgy hallatszik át, mintha a fejem mellett történne, ja és nem a fürdőről beszélek, hanem a hálószobáról. Mondjuk igaz, ebből a lakóparkból köztudott, hogy mindent is kispóroltak. Meg az is, hogy normális ember nem rugdossa a fém kádat/hagyja a gyerekének, hogy rugdossa (kora reggel/késő este).

2021. máj. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14: Sajnálom, nehéz lehet. Nekem is volt iszonyat hangos szomszédom. Alkesz volt, a kutya csaholt a lakásban egész éjjel és ő is hangos volt. Akkoriban több füldugót is kipróbáltam. Sok kudarcot vallott. Végül a biotap szilikon füldugója nagyon bevált. Onnantól nem is igazán zavart a szomszéd. Ha gondolod próbáld ki.

Persze én próbálok halk lenni. Nyilván nem lenne túl elegáns füldugót javasolnom a szomszédaimnak.

2021. máj. 6. 00:11
 16/16 A kérdező kommentje:
2021. máj. 6. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!