Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit javasoltok, hogy vegyem...

Mit javasoltok, hogy vegyem meg ezt a telket?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy rögtönzött rajz a helyzetről. Az "x" - el jelölt telek és ház az enyém. Az 1-es házat és telket szeretném megvenni, illetve a 2-est. Mint az jól látszik, a 2-es telek nagyon kicsi, a ház is cska 2 szoba, konyha. Viszont rengeteget kérnek érte...


A hátsó telket már megvettem, tehát hátulról én vagyok az 1es és 2es szomszédja is. Az 1-essel már megegyeztem, szüksége van pénzre ezért leengedte jól az árát, de a 2-essel nem tudok zöld ágra vergődni. Nem volt jó soha a viszonyunk, és úgy gondolom, hogy NEKEM nem akarja jó árban adni, vagy nem akarja egyáltalán hogy ÉN vegyem meg.

Vajon beszélem meg egy barátommal hogy vegye meg "a nevemben" és majd utána akkor én megveszem tőle? Vagy adom én a pénzt és rám iratja majd...

Van olyan barátom akivel meg lehetne csinálni csak nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás...

Meg akarok szabadulni a szomszédoktól és persze így a telkem is 4-szerese lesz, ezért szeretném megvenni.



2021. márc. 24. 09:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a barát sem fogja olcsóbban megkapni, ha az illető nem akar engedni az árból. Nem hiszem, hogy ez szeret-nem szeret alapú döntés lenne, egyszerűen nincs érdekében az árleszállítás.
2021. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1

Én úgy gondolom hogy nekem nem akarja eladni. Az a ház nem volt felújítva a 80-as évektől kicsi és be is ázik. A telek harmada az enyémnek mégis az egész ért többet kér valamivel, mint amennyit az en telkem+új házam ér összesen... Ezért mondom hogy nekem nem reális árat mondott pont azért szerintem hogy ne én vegyem meg

2021. márc. 24. 09:24
 3/23 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy sietős -e neki eladni? Mert ha nem, akkor nyugodtan kivárhatja az időt, amíg valaki megadja neki a kért összeget. Én csak abból indulok ki, amit a saját házam vásárlásakor tapasztaltam. Ott is volt olyan tulaj, aki az összérték 7%-át sem engedte el, kötötte az ebet a karóhoz. Ehhez mindenképpen joga van. Ez nem jelenti azt, hogy a terved nem fog működni, próbáld meg. De lehet hogy eléggé átlátszó lesz, hogy egy vadidegen is olyan arányú engedményt kér, mint amit te korábban.
2021. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

3

Épeszű ember nem fogja megadni. Túl nagy az összeg és túl kicsi a telek. A jobbról mellette lévő telek nem eladó és nem is lesz az elkövetkezendő 30 évben, s mivel ekkora összeget azért a pici telekért csak az fizet ki akinek a sok nullás szád mok is csak zsebpénzek, egy ilyen kicsi telekért nem érné meg kiadni.

Én nem mondtam konkrét engedményt csak hogy mennyivel adná lejjebb és ő rávágta hogy ez az ára.


109 650 000 forint egy ilyen kicsi semmi telekért és egy hazáért amit így is úgy is le kell majd bontani, nagyon sok szerintem.

2021. márc. 24. 09:39
 5/23 anonim ***** válasza:
Egyáltalán meg van hirdetve? El akarja adni?
2021. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, el akarja adni.
2021. márc. 24. 09:47
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Tehát 109 millióért adna egy kis telket rozzant házzal, nyilvános hirdetésben?
2021. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, tőlem ennyit kért...
2021. márc. 24. 09:54
 9/23 anonim ***** válasza:

Annyit kér amennyit akar.

Nem kötelezhetsz senkit eladásra.

Próbáld madarat fogni, mert látja hogy neked kell.

2021. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9

Nem könyörögtem neki csak láttam hogy tett ki táblát és átmenetem megkérdezni, amikor itt volt hogy mennyiért adja el.

Nem én kötelezem hogy adja el, ő akarja

2021. márc. 24. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!