Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit javasoltok, hogy vegyem...

Mit javasoltok, hogy vegyem meg ezt a telket?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy rögtönzött rajz a helyzetről. Az "x" - el jelölt telek és ház az enyém. Az 1-es házat és telket szeretném megvenni, illetve a 2-est. Mint az jól látszik, a 2-es telek nagyon kicsi, a ház is cska 2 szoba, konyha. Viszont rengeteget kérnek érte...


A hátsó telket már megvettem, tehát hátulról én vagyok az 1es és 2es szomszédja is. Az 1-essel már megegyeztem, szüksége van pénzre ezért leengedte jól az árát, de a 2-essel nem tudok zöld ágra vergődni. Nem volt jó soha a viszonyunk, és úgy gondolom, hogy NEKEM nem akarja jó árban adni, vagy nem akarja egyáltalán hogy ÉN vegyem meg.

Vajon beszélem meg egy barátommal hogy vegye meg "a nevemben" és majd utána akkor én megveszem tőle? Vagy adom én a pénzt és rám iratja majd...

Van olyan barátom akivel meg lehetne csinálni csak nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás...

Meg akarok szabadulni a szomszédoktól és persze így a telkem is 4-szerese lesz, ezért szeretném megvenni.



2021. márc. 24. 09:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Azért abba gondolj bele, hogy ha a haveroddal veteted meg és 5 éve belül átpasszolja neked, akkor szép kis adót dobsz a nyakába, plusz még ott van, hogy 2x kell illetéket is fizetned
2021. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Kifizetem én, az nem gond.
2021. márc. 24. 10:18
 13/23 anonim ***** válasza:
#12 Csak lehet, hogy akkor már ugyanott leszel a dupla illetékkel és az adóbefizetéssel mintha magad veszed meg.
2021. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű a dolog, kérdezze meg a haver a valós árat.
2021. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

13

Hat azért nem... Az koránt sem ekkora összeg. Az én telkem háromszor akkora mint az övé, a házam emeletes és új, de mégsem ér többet 80-90 nél..

2021. márc. 24. 10:23
 16/23 A kérdező kommentje:
Tehát akkora árat nem kérhet... Nyilván kérhet de senki nem ad meg...
2021. márc. 24. 10:24
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

Hol van ez a csodahely ahol ennyit kérnek?

Én Buda legjobb helyén lakom a 2/A ban, de egy lepusztult házat kis telekkel még itt is lehet olcsóbban szerezni.

2021. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Itt sem ekkorák az árak, csak ez kér ennyit. A másik szomszéd 55-öt kér, mert tisztában van vele, hogy az ő háza is régi és rossz, le kell majd bontani mert alapja sincs.
2021. márc. 24. 10:43
 19/23 Majatom ***** válasza:
Ha hirdeti, akkor egy próbát megér, hogy haverod felhívja, és megkérdezze az árát. Aztán abból már lehet kalkulálni, hogy megéri-e a többletkiadás. Egyébként a másik szomszéd is hirdeti/hirdette a házát? Mert ha igen, akkor a haverod nyugodtan hivatkozhat rá, hogy az csak 55-öt kér érte, csak már van rá vevő, így lejjebb nyomhatja az árat, csak tényleg beszéljen a másik szomszéddal, nehogy kiderüljön, hogy Tőled tudja.
2021. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

'Egyébként a másik szomszéd is hirdeti/hirdette a házát?'


Nem, vele én beszéltem meg.

2021. márc. 24. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!