Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit javasoltok, hogy vegyem...

Mit javasoltok, hogy vegyem meg ezt a telket?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy rögtönzött rajz a helyzetről. Az "x" - el jelölt telek és ház az enyém. Az 1-es házat és telket szeretném megvenni, illetve a 2-est. Mint az jól látszik, a 2-es telek nagyon kicsi, a ház is cska 2 szoba, konyha. Viszont rengeteget kérnek érte...


A hátsó telket már megvettem, tehát hátulról én vagyok az 1es és 2es szomszédja is. Az 1-essel már megegyeztem, szüksége van pénzre ezért leengedte jól az árát, de a 2-essel nem tudok zöld ágra vergődni. Nem volt jó soha a viszonyunk, és úgy gondolom, hogy NEKEM nem akarja jó árban adni, vagy nem akarja egyáltalán hogy ÉN vegyem meg.

Vajon beszélem meg egy barátommal hogy vegye meg "a nevemben" és majd utána akkor én megveszem tőle? Vagy adom én a pénzt és rám iratja majd...

Van olyan barátom akivel meg lehetne csinálni csak nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás...

Meg akarok szabadulni a szomszédoktól és persze így a telkem is 4-szerese lesz, ezért szeretném megvenni.



2021. márc. 24. 09:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Engem is betalált a hülye szomszédom hogy meg akarja venni az üres telkemet és nem bírta felfogni hogy eszem ágában sincs eladni. Addig erőlködött míg mondtam neki egy tízszeres árat.
2021. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Én nem erőlködtem és itt ő akarja eladni. Csak szerintem nem nekem. Nem jó ugyanis a viszonyunk.
2021. márc. 24. 12:51
 23/23 anonim ***** válasza:

Dupla illetéket kell fizetned + szja.


Az 14 millió forint hogyha 85 millióért veszed a telket. Plusz a dupla ügyvédi költségek. Ja és a haverodnak kell fizetnie, ha nem fizeted ki neki az illetékeket és szja-t akkor ő megy a börtönbe nem te.

2021. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!