Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan befektetés megéri ?

Ingatlan befektetés megéri ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megéri ingatlanba fektetetni pénzt ( Tegyük fel 50% önerő 50% hitel ) ?

Ismerőseim pld arról panaszkodnak hogy mennyi munka van egy kiadással, hírdetni lekomunikálni stb.. Ha hamar kiköltözik lakó, 1 év utána megint ezzel foglalkozni, felújítani. Ha hülye a bérlő és nem fizet kiköltöztetés elintézése stb...

Ugyan akkor egy céget megbízni ezzel sem igazán jó megoldás elvileg sokat elkérnek érte, és nem is olyan jól kezelik az ingatlanokat, azon vannak hogy minnél gyorsabban kiadják, minnél kevesebb munkával. Persze így nem nekem kéne vele foglalkozni az ingatlannal de elvileg sok pénzt elvihet havonta ( Mennyit is ? )


Van jobb de még is legalább ugyan ennyire biztonságos befektetési módszer ? (Szeretném dolgoztatni a pénzem nem csak a számlán állni ). Nekem nagyon más nem jut eszembe. Minden más kockázotosabb.


Most persze eltekinthetünk a koronás szituációtól illetve ezt is figyelembe vehetjük.


Várom a siker és horror történeteket is, akinek van tapasztalata.



2021. márc. 26. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy elnyújtja a hitel futamidejét. Olyat nem szabad csinálni, hogy a bérleti díj 100%-a elmegy a költségekre. Akkor egészséges, hogy ha a költségek nem magasabbak a bevétel 70%-ánál. A fennmaradó 30%-ból kell tartalékot képezni nemfizetés esetére és karbantartásra.
2021. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 xswerdy ***** válasza:

nyilván nagyon kicentizni nem szabad. Én úgy fektettem be annakidején hogy a bérleti díjból levonva a költségeket és a törlesztést, maradjon valamennyi, sőt a befektetett önerőre vetítve már hozzon valami pozitív hozamot. Így persze lassan jár le a hitel.


De van olyan ismerősöm is, aki meg azt mondja, hogy úgy veszi fel a hitelt, hogy a bérleti díj kifizetése után nullán legyen, hogy mielőbb lemenjen a hitel, és tiszta hasznot termeljen az ingatlan. Nála ha netán üresen állás van, akkor a fizetéséből fizeti a törlesztőt. És ugye az önerőre vetítve 10 évig nulla a megtérülés.

2021. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet számolni azzal, hogy lesz üresen a lakás, ha még úgyis tudja fizetni, akkor kicsi a kockázata. Sőt lehet kötni biztosítást hitelre, munkanélküliség vagy más probléma esetén a biztosító fizeti a törlesztőrészletet.

Sok tehetős ember vesz fel hitelt, mert megéri neki. Ha a pénzét máshol dolgoztathatja. Ha gond van, végtörleszt és kész.


A kérdésre válaszolva én nem tudom, hogy a kérdezőnek megéri vagy sem, nem tudom milyen az üzleti érzéke, szerencséje stb. Nekünk megéri. Az is igaz, hogy nem az ingatlanárak csúcsán vásároltunk. 1-2 jó vételt most is ki lehet fogni, csak várni kell rá.

2021. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
MÁP+
2021. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Megéri
2021. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A kockázatot szerintem nem elsősorban az jelenti, hogy találsz-e bérlőt jó pénzért, meg hogy mennyire lakja le a lakást, hanem ha néhány év múlva csökkenni kezdenek a lakásárak, akkor az értékvesztsen többet bukhatsz, mint amennyit a bérlő fizet ezidő alatt.
2021. márc. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!