Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek olyan házat aminek...

Vennétek olyan házat aminek 30 cmes vályog fala van?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vékony ez főfalnak? Gondolom kisebb teherbirás van a vályogtéglák, mondjuk áll már 70 éve. Meg a hőszigetelése nagyon rossz lehet, utólag hőszigetelni a vályogot nem tudom mivel lehet, mert vízszigetelése nem nagyon van.
2021. márc. 27. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
A vályogból a szilárdság miatt 50cm falat raktak és raknak ma is. A hőszigetelése így is, úgyis rossz.
2021. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem nagyon vékony ez főfalnak?

Igencsak vékony, gyakorlatilag veszélyesen vékony.


Meg a hőszigetelése nagyon rossz lehet,

Nem rossz, hanem egyenesen katasztrófális...


utólag hőszigetelni a vályogot nem tudom mivel lehet

Lehet, de drága és eléggé korlátozottak a lehetőségek


mert vízszigetelése nem nagyon van.

Konkrétan semmi az esetek 95%-ban. Esetleg abban reménykedhetsz, hogy sziklás talajra/ dombtetőre épült, akkor nem annyira párásodik télen. De ha beteszed a műanyag ablakot, kész penésztelep lesz.

2021. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Szalmabálával, nádlemezzel tudod szigetelni. De a régi technológiákat kell alkalmazni. Nem véletlen patics fal? Vályog fal gyűjtőnév, de a kivitelezett technika sokféle lehet(rakott, tömés, patics,sárgolyós,vályogtégla...). Paticsból raktak vékonyabb falakat.
2021. márc. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vályogtéglábol van állítólag, kőalappal.
2021. márc. 28. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:

A kőalap jó. Sztem túl vékony. A mai szabvány is 45 vagy 50cm vastag falat ír elő.

Tető okozhat gondot. Inkább statikussal nézesd meg. Falat, tetőt, födémet, kialakítást.

2021. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!