Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten vennék tégla...

Budapesten vennék tégla lakást. Na most megvehetném hitelre is, de szerintem jobban járok, ha összekuporgatok évente 2 milliót. Már most megvan az önerő, vehetnék fel hitelt, de 10 millio a kamat rá. Nagyon soknak találom?

Figyelt kérdés
Viszont amit el tudnék tenni, az évi 2 millió az nem sok. Évekig kellene kuporgatnom, viszont a hitelnél meg nagyon magas a törlesztő részlet. Nem tudom mit kéne tenni... Szerintetek? Vegyem fel a hitelt és adjam ki albérletbe?

2021. márc. 28. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fontos kérdés: mennyi a havi bevételed? Van-e párkapcsolatod? Milyen a szülői háttered,tudnak segíteni? Kuporgatásból sosem jön össze annyi. Legalábbis ekkora éves összegből.
2021. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha havi 166-ezres kuporgatással megy a dolog, mekkora lenne a törlesztő, ami túl magas?
2021. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
292 ezer a rendszeres bevételem, anyukám segitene a nyugdíjából beszállna, plusz mellette dolgozik is. Van párkapcsolatom, de ahogy láttam tőle nem sok jóra számíthatok. Törlesztő részlet nekem 150.000 re jött ki
2021. márc. 28. 16:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mért nem tudsz ennyiből 2,4 milliót félretenni? Nagyon nagy termetű vagy, sok megy étkezésre?

Nem kapsz ilyen jövedelemre akkora hitelt, aminek a havi törlesztője 150, valamit elnéztél. Csináltattál hitelképesség-vizsgálatot?

Mennyid van önerőként?

2021. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ja igen, 2,4 milliot számoltam :) mert jutalom is van, de azt úgy tudom nem számolják bele a hitelösszeg megállapításánál. Nem voltam bankban felmérni, csak az itteni kalkulációkkal számoltam
2021. márc. 28. 16:17
 6/13 A kérdező kommentje:
mekkora önerő kellene egy 24 millios lakáshitelhez 110.000 Ft törlesztővel 15 évre?
2021. márc. 28. 16:19
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

"Nagyon nagy termetű vagy, sok megy étkezésre?"


Az átlag száraz kenyéren és vizen élő, 60 kilós gyk-shoz képest minden bizonnyal.

2021. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

De nem kell a 10 milliót visszafizetned ha mindig előtörlesztesz. Az egy fiktív összeg az a tíz milla, lehet annyi, lehet kevesebb és lehet több.

En úgy látom a kérdéseidből hogy még informálódnod kell a témában. Ha hosszabb futamidőre veszed föl a hitelt, akkor kevesebb lesz a kötelező részlet, viszont a tőketartozást akkor is mindig előtörlesztheted, így nem fogsz rosszul járni.

Minimum 10, de inkább 15 év fix kamat/törlesztőre vegyél föl minél hosszabb futamidőre forint alapú lakáshitelt, ha lehet minősített fogyasztóbarát lakáshitelt. És mindig törlessz elő amikor tudsz.

Ha most 2 milliónként akarsz spórolni akkor úgy elszállnak az árak,mire összejönne a harminc milla, hogy csak nézel.

Kezdd ott hogy 1. Lakáshitel kalkulátor (szűkítsd le a bankok körét) 2. Hívogass bankokat a konkrét óhajaiddal. Egy részük alapból el fog hajtani mert nem lesz nekik elég az önerőd és/vagy a fizud 3. kérj egy rendes hitel előbíralatot 1-2 banknál akik nyitottak rád.

2021. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Most már legalabb el tudok indulni vmerre! Köszönöm, ez az előtörlesztési lehetőség még új volt nekem
2021. márc. 28. 16:50
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

6: Hogy érted, 24 M az a lakás ára?

Akkor 10 M önerő kellene hozzá és 15 M hitel.

Drágább lakásban nem érdemes gondolkodni, ha első lakás, egy főnek és hitel is kell hozzá.

Vannak 20 alatt is a belvárosban lakások most, abból még alkudni is lehet.

2021. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!