Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sokan miért reménykednek még...

Sokan miért reménykednek még az ingatlanárak magasan maradásában? Elszúrták és drágán vettek, most meg már nem akarnák olcsóbban eladni?

Figyelt kérdés

Márpedig a piac vastörvényei ugyanúgy le fognak sújtani mint az áremelkedéskor lesújtottak.

Budapestet hozom fel példának, de fáziskéséssel mindenhol követték a trendet a dolgok.

Budapest 2016-ban egy belvárosi ingatlan évi 20-25%-os hozamot hozott.

Budapest 2021-ben egy belvárosi ingatlan évi 2-3%-os hozamot hoz.


Miről beszélünk egyáltalán? A kockázatmentes MÁP kétszer annyit hoz, mint a most legkockázatosabbnak és legbebukóbbnak látszó ingatlanpiac/hitelpiac.

Mégis az itteni válaszolók zöme egyre nevetségesebb indokokkal próbálja meggyőzni magát, hogy sem a moratórium után, sem a többszörös gazdasági világválságban sem fognak csökkenni az ingatlanárak. Ezek a válaszolók csak a saját rossz döntésüket próbálják kompenzálni?



2021. ápr. 2. 23:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
#20 A gondolatmenet jó, a hiba ott van, hogy az ingatlan nem biztonságos befektetés (bár most mi is vettünk - ráadásul hitelre és kiadjuk a régit, mert én is biztonságosabbnak érzem, mint sok minden mást).
2021. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

És vajon miért nem biztonsáos? Persze majd jössz azzal, hogy azért, mert mi van ha csökken az ingatlanok ára jövőre? Vagy 2-3 év múlva? Akkor az van, hogy az ember lakást nem 1-2-3 évre vesz, sőt maga a befektetés azt jelenti, hogy minimum 5 év. De ha 5 év múlva csökkennek az ingatlanárak és a lakás közben ki van adva, akkor mi van? Kit érdekel mennyi az ingatlan ára, amíg nem akarja a tulaj eladni?

Magyarországon, sőt a világ legtöbb fejlett országában az ingatlanok ára folyamatosan emelkedik. A városok egyre nőnek, egyre több ember költözik városokba, egyre több lakásra van szükség, sőt sokan befektetésnek használják olyan helyeken, ahol az állampapírok kamata nem 3-4%, hanem 0-1% körüli. Magyaro-on a kormány folyamatosan gondoskodik arról, hogy a lakások ára magasan legyen azzal, hogy nincsenek állami/önkormányzati bérlakások, olcsó a hitel, CSOK, ÁFA, stb, stb.

2021. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
22: ezt addig tudja megcsinàlni míg a nagyobb réteg akinek ez nem túl (sztem az átlagnak) frankó, meg nem unja míg màs befektetését vagy lakását fizeti. Mert ingyen pénz nincs. Amit valaki kap azt más befizeti. Egy átlag fiatal ezek nélkül most esélytelen bármire is. Meg elég sok netes cikkkfoglalkozott avval, hogy túl sok a jelenlegi vezetés körébe tartozó építőipari cég akinek ezek az árnövekedések kiváltképp hasznosak. ( aztán ezek valóságtartalmát nem ismerem, akàr tévedhetek is). Én személy szerint támogatnék egy olyan kormányt ami ezeket kivezeti mint anno a szocpolt is. És mivel kisebb az a befektetői réteg valamint akinek ténylegesen jó volt ez mint akinek nem erre minden esély meg is van.
2021. ápr. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
26%
Amilyen gyorsan beépültek ezek az árakba olyan gyorsan visszafelé is működik ám a piac.
2021. ápr. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#22 Közgazdaságtani értelemben az ingatlan befektetés nem számít kockázatmentesnek. Nehezen likvidálható (ha esik az ingatlanpiac), aktív befektetési forma (minden hónapban be kell szedned a bérleti díjat), ami nagy kockázatot jelent (bent marad az albérlő és nem tudod kitenni egy kilakoltatási moratórium miatt, viszont lelakja a lakàst).


Csak így értettem és azért mondtam, hogy a számításban ott van a hiba, hogy más azonos kockázatú befektetésekkel szokás összehasonlítani.

2021. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25 közgazdaság értelemben nem, de nem közgazdasági előadáson vagyunk. A közgazdasági elméletek nem veszik figyelembe a különböző országok adottságait, helyzetét. Egy lakás értéke természetesen elméletben tud csökkenni, a város, a környék le tud pukkanni, az ingatlanpiac egy gazdasági válság esetén esni tud, stb. Valóban nem könnyen likvidálható és valóban nem hasonlítható így az állampapírhoz, de itt arról volt szó, hogy mennyivel jobb befektetés egyesek szerint az állampapír, ezért írtam, hogy ez így nem igaz. Ha valaki befektetésnek veszi a lakást és nem tervezi eladni, nem lesz szüksége a pénzre min. 5-6 évig, akkor mint írtam, szerintem jobb, biztosabb befektetés, mint pl. a MÁP, mert ha nő az infláció, a lakások ára jobban követi azt, míg a MÁP egyáltalán nem, plusz a kiadásból is van bevétel.
2021. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

ingatlanban van minden pénzük, nekik az a jó ha az árak magasak.

(jobban tennék ha lakó kocsiba tennék a pénzük mert fizető képes kereslet na az már nincsen)

2021. ápr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!