Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Föld (telek) vásrálás menete;...

Föld (telek) vásrálás menete; buktatói; trükkjei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezem a közeljövőben, hogy a meglévő pénzem egy részét földbe, telekvásárlásba fektetném.


Egy kisebb telek vásárlásában gondolkozom (olyan 1000-5000 m^ˇ2 között).

Épület lehet rajta, de nem feltétlenül ragaszkodom hozzá.


A neten nem igazán találtam összefoglaló cikket, amelyből minden kérdésemre választ kaptam volna, ezért itt tenném fel őket.


Elöször is az érdekelne, hogy a az föld adásvételét kizárólag ügyvéd jelenlétében lehet megejteni, hasonlóan egy lakás adásvételéhez?


Mennyi illetéket kell fizetni a vétel után, a NAV-nak?


Mi pontosan a különbség az építési telek és az egyéb földek között?

Belterületen belül csak építési telkek létezhetnek?


Milyen költségekkel számoljak, ha van egy telkem? Létezik telekadó pl.?


Az ország bármely földhivatalában, betekinthetek bármely föld tulajdoni lapjába?


Hogyan deríthetem ki, hogyha egy telken, építési engedély nélkül épített épület található? Hogyan a legegyszerűbb utánanézni, hogy a közművek be vannak-e vezetve, illetve van-e esetleg tartozás a szolgáltatók felé?


Igazából minden érdekelne, ami a témával kapcsolatos. Egyéb-fent nem említett dolgok is- amelyekre fontos lenne figyelni.


Köszönöm a segítséget.



2021. ápr. 23. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem erre többkötetes regényben lehetne válaszolni és akkor még mindig nem tudhatod, hogy valós, vagy téves a válasz.


Javasolnám, hogy így kérdésenként, tételesen faggasd ki a Google-t, az célravezetőbb lesz számodra.

2021. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes mindenütt az adott illetékes szerveknél utánakérdezősködni helyrajzi szám alapján. Ők tudni fogják, ha valami nem stimmel a telkekkel.
2021. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is a hivatalokat ajánlom, hogy az illetékes hivatalnál érdeklődj.

Amire talán jól tudok válaszolni:

- minden adás-vételi szerződést jogásznak kell ellenjegyezni. Megírhatod Te is, de neki kell aláírni.

- belterületen belül általában lehet építkezni, de az utca is belterületben van, mégsem építhetsz az utca közepére. Bővebben az illetékes hivatal építkezési szakosztályán tudnak informálni,

- valamikor nem, de úgy tudom, hogy most már rajta van az interneten minden parcella adata, tehát még a Földhivatalba sem kell menned. Ők is csak onnan tájékozódnak.

- az illegálisan felépített telkekről az illetékes Földhivatalban jobb érdeklődni, de a telek rajzát magad is megnézheted és megnézed, hogy a kiszemelt parcellának, ami a ház parcellája lenne, van-e parcellaszáma, vagy az egyik vonalon van egy kis "S" betű, ami azt jelenti, hogy két (vagy több a) parcella a rajz szerint, de azonos a számuk, együvé tartoznak.

Valamikor én így tudtam, de régóta nem foglalkozom ezekkel.

2021. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 24. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell ügyvéd, mert ingatlan. Fontos tudni, hogy földművelés alatt áll-e a telek, mert ha nincs kivéve művelés alól, akkor kifüggesztéses eljárás vár az adásvételi szerződés megkötése után.

Létezik telekadó, helyi önkormányzati hatáskör.

Illeték NAV felé tudtommal 4%.

Tulajdoni lap lekérhető ügyfélkapuval, ott látszik az is, hogy jogilag létezik-e az épület illetve hogy van-e teher az ingatlanon, végrehajtás, zálog, haszonélvezet, stb.

2021. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó!
2021. ápr. 25. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!