Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidéken tervezek a közeljövőbe...

Vidéken tervezek a közeljövőben venni házat. Ha be van vezetve a víz, akkor hogyan lehet elkerülni, hogy télen elfagyjon? Mennyire/hogyan kell fűteni, illetve lehet-e anélkül (ha huzamosabb időn át nem tartózkodok ott) a vezetéket hőszigeteltetni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 05:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ezt értem, persze, de úgy értettem, hogy kint, az utca alatt milyen mélyen szokták vezetni (hogy másoknak ne fagyjon el)? Falun 1m? (Budapesten mint láttam volna 2m mélyen is.) Van-e szabvány? Vagy előfordul, hogy egy komplett utca kiesik a rendszerből, mert 1-2 90 éves néni használja, és az kevés áramlás?
2021. máj. 2. 15:57
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem! Ez nem így működik. A vízvezetéket 80 cm mélyen (a fagyhatár alatt) kell vezetni. Egy egész vízrendszer (pl. egy falu, városrész) víztelenítéséhez szükséges, hogy a csöveknek egyirányú lejtése legyen, ne hepe-hupás, mert akkor egy részében benne marad a víz, tehát belevágják az árkot a kiemelkedésbe és az árok akár 2 vagy több méter mélyen is lehet.
2021. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket nem tudtam. A lényeg: az utca alatt (optimális esetben) nem TUD elfagyni. (Én bölcsész végzettségű ember vagyok, sajnos ezekhez a dolgokhoz nem értek. Még jó, hogy vannak itt ilyen okos technikusok!) Még egyszer köszönöm.
2021. máj. 2. 16:27
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az utcai vezeték a vízművek tulajdona. Ügyelnek arra, hogy az ő vezetékük ne fagyjon be. A vízmérő akna, ha len van fedve, akár egy pár milliméter vastag acélfedővel is - nem fagy be, mert a Föld melege ezt nem hagyja.
2021. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszhoz: én meg azt hittem, hogy erősebb teleken jobban átfagy a föld - korábban halottam a nagymamámtól, hogy Szibériában a GULAG-on olykor még a halottakat sem tudták elásni - kitették a farkasoknak. És Magyarországnak is kontinentális éghajlata van, de úgy látszik, nem ennyire.
2021. máj. 3. 07:56
 16/17 anonim ***** válasza:
A gulagok jóval északabbra voltak, mint Magyarország, ezért nem lehet a két éghajlati tájat egybevetni. Nálunk -80 cm a fagyhatár. Nyilván, ebben van némi (általam ismeretlen) rezerva is.
2021. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen-igen, és ez bizonyos szempontból még jó is. Köszönöm a választ.
2021. máj. 4. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!