Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet a kéretlen...

Hogyan lehet a kéretlen erőszakos ingatlanközvetítőket kiiktatni?

Figyelt kérdés
Sajnos hiába írtuk ki szépen a hirdetésben naponta keresnek sokszor ugyanazok. Ha letiltjuk a számukat akkor egy másik számon ugyanazok hívnak. Nem akarunk bunkók lenni velük, de már nagyon ki vagyok bukva h kora reggeltől, éjszakáig hívnak és nem tudom megkülönböztetni h ügyfél hív engem vagy új ügyfél vagy épp ingatlanos. Van valakinek valami tuti tippje?

2021. máj. 13. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Meg kell bízni egyet de nem kizárólagosan, tehát úgy, hogy te is eladhatod bármikor.

Ha már 1 megvan bízva akkor általában lekopnak.

2021. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit az egyes ír, az jó ötlet, de van még jobb: elég csak ezt MONDANI nekik, hogy félkizárólagos a szerződés, utána már nem fognak hívni (legalábbis ugyanazok nem).
2021. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs végtelen telefonszámuk, engem is naponta kerestek, mindig letiltottan a számukat, egy idő után nem hívtak.
2021. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nem akarunk egyet se megbízni. Lehet bunkó vagyok,de nem akarunk osztozkodni. Korrekt hirdetések vannak fent a fontosabb oldalakon. Gyönyörű fotókkal, videóval. Szépen jönnek az érdeklődök is. Ha meg ő adja el akkor igyis ugyis veszteséggel zárnánk a dolgot.
2021. máj. 13. 15:52
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Tiltsd le az ingatlanos szamat. Csalo szemetladak. Mi is kiiktatjuk oket. Ossze vissza hazudoznak.
2021. máj. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Azért a tulajok se semmit. Sokszor eszük ágában sincs eladni. Ezért látunk elképesztő hirdetési árakat. Ezek komolytalan próbálkozások.
2021. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Hozzád hasonlóan én adtam el a házamat korábban. Én is írtam, hogy ingatlanosok kíméljenek, de mégis hívtak. Minden ingatlanosnak azt mondtam, hogy 5 ezer forintos óradíjért szívesen beszélgetek, vagy tartok házbemutatót nekik. De aki nem vevő, csak az időmet pocsékolja, annak ez 5 ezer forintjába kerül óránként, Jöjjön, szívesen látom, de óránként 5 rugóért lophatja a napomat...
2021. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megemlíted nekik a "nem kizárólagos szerződést" szóösszetételt rád csapják a telefont és sosem hívnak többé.
2021. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Velem is próbálkoztak de én ilyenekkel nem vagyok kedves. Kiátkozom a belüket is mint egy cigányasszony. Garantált a siker.
2021. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én engemet, mint ingatlanügynököt a hirdetés elejére/közepére/végére tett szöveg már azonnal azt jelenti, hogy a hirdetést bezárnom és esetleg piackutatás szempontjából nézem végig a hirdetést, ha kifejezetten tetszik vagy nem tetszik az ingatlan ár-érték aránya.

Esetleg kamuból írhatod a hirdetés elejére is, hogy már megbíztál egy konkrét irodát és kizárólagos szerződést kötöttek veled (ilyenkor a legrámenősebb kollégák sem hiszik azt, hogy valaki komolyan képes lenne akár az ingatlan 5-10%-át ingatlanügynököknek adni).


A félkizárólagos szerződés engemet nem zavarna el sosem, mivel szinte garantáltan tudok rá vevőt találni 1-2 héten belül.


Én kizárólag olyan emberekkel szeretek dolgozni akik igénylik a segítségemet nem pedig rátukmálni egy szerződést valaki torkán.


Sok sikert az adás-vételnél mindenkinek! :)

2021. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!