Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy működik az végrehajtás...

Hogy működik az végrehajtás alatt álló ingatlanok megvásárlása? Hogy lehet egyàltalán rájuk bukkani, érdeklődni utána?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlas előtt állunk, eddig is hallottam, hogy vannak ilyenek, és ezáltal olcsóbban lehet lakáshoz jutni, de fogalmam sincs, hogy kellene neki kezdeni. Nemrég láttam egy weboldalt (ingatlanvegrehajtas. hu) amin fel volt sorolva sok ház, de ott vmi regisztráció kell ahhoz is, hogy megnézd a képeket a házról.
2021. máj. 14. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mbvk.hu-n regisztráció nélkül is tudsz nézegetni. Ha érdekel a menete, bemész egy végrehajtóhoz, elmeséli neked, jó hosszú és bonyolult történet.

Ha licitálni akarsz, 6000,- ft-ért regisztrálnak a rendszerbe.

Amúgy szerintem csak vidéken éri meg, a városokban mindig felmegy az áruk a piaci szintre.

2021. máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a vidéki házak jobbak.
2021. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az mbvk az egyetlen szerv, amelynél valóban tudsz licitálni a meghirdetett ingatlanokra. A többi weboldal nem jogosult rá.

Bár asszem még a NAV-nál lehet találni végrehajtás alatt álló ingatlanokat.

2021. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

MBVK.HU!

viszont ehhez kp kell, én 2 évig próbáltam így ingatlant venni. Nem üzletszerűen, hanem hogy legyen vége egy.

Na ennek a lényege, hogy manapság erre szakosodott cégekkel kell szembe szállnod, és nagyon valószínű hogy veszíteni fogsz. Kivéve ha olyan a kornyék ahol nehezen eladható az ingatlan. Persze van az a licit ami már elgondolkodtató, hogy rálicitálj mert megközelíti a piaci árat...

Ha még is sikerül egyet megvenned, akkor kb fél év mire kitelepítik a volt tulajdonosokat. Ha szerencséd van maguktól mennek, de ha mégsem... Erre a helyzetre van a végrehajtónak egy opciós szolgáltatása, hogy majd ők kiteszik őket helyetted. Ezt viszont előre kell kérni, nem utólag!

Nem úszhatod meg a személyes találkozást, mert alá kell írni a papírokat.


A jelenlegi moratórium nem tudom hogy zajlik ezekre az ingatlanokra nézve, mikor regisztrálsz a végrehajtótól meg kell kérdezni.


Nagyobb esélyed van, ha a bíroságra mész be, és megnézed milyen ingatlanok kerülnek végrehajtás alá. És a tulajdonostól veszed meg nyomott áron

2021. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!