Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Készpénzes vevő vagy hitelre...

Készpénzes vevő vagy hitelre vásárló?

Figyelt kérdés
Ti melyiket részesítitek előnyben? Mik az előnyei és hátrányai mindkettőnek? Kíváncsi vagyok a véleményetekre és a tapasztalaitokra.

2019. febr. 25. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

KP- gyorsan megkapod, biztosan megkapod.

Mostanában több olyat is hallottam, hogy a pozitív előzetes hitelbírálat ellenére sem utalták ki végül a hitelt, ami igaz, főleg a vevőnek igazi szívás, mert bukja a foglalót, de azért az eladónak is kellemetlen:(

2019. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Úgy kell megírni a szerződést, hogy ha hitel kérelem elbírálása negatív a bank reszéről, akkor az előleg-foglaló visszajár az igénylőnek.
2019. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

#2-es, persze, szerintem még azt is bele kell írni, hogy ilyen esetben az eladó még tapsikoljon is örömében...

Foglaló. Ízlelgesd a szót, jelentését. Foglalást teszel valamire, amiért az eladó biztosítja számodra, hogy x ideig fenntartja részedre a vásárlás jogát. De ha ez nem az ő hibájából valósul meg, akkor pontosan ezt a "foglalás" díját fizeted ki számára. Magyarul: jár neki. Időt és lehetőséget vettél el tőle, melynek ez az ára.

2019. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az összes hitelre vásárló kétséges? Nagyon úgy néz ki..
2019. febr. 25. 18:18
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
4# miért lenne kétséges, ez marhaság.... Persze nyilván egyszerűbb ha valaki odajön és kp-ban leteszi neked a 30 milliót, ezt senki nem vitatja.. Nem is értem mi a kérdés.
2019. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért, mert ha nem kap hitelt az eladónak kárt okoz.
2019. febr. 25. 20:08
 7/19 anonim ***** válasza:
"Úgy kell megírni a szerződést, hogy ha hitel kérelem elbírálása negatív a bank reszéről, akkor az előleg-foglaló visszajár az igénylőnek" - mivel a foglaló jogi fogalom, és jogszabály rögzíti, hogy hogyan működik, ezért nem lehet "úgy" megírni. Ha úgy iratod meg, akkor nem foglalónak hívod.
2019. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor leszögezhetjük, hogy a készpénzes vevő sokkal jobb, mint egy hiteles.
2019. febr. 25. 21:29
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen sokkal jobb.
2019. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne is legyen ez kérdés, az a biztos,ha valakinek a zsebében ott van a vételár.


Mi adtunk el ingatlant kp-s vevőnek, és vettünk is kp-s vevőként.

Az eladásnál is előny volt. Nem is foglalózott a vevő, megegyeztünk szombaton, hétfőn bevittem az ügyvédjének az összes szükséges papírt, adatot, kedden pedig mentünk aláírni a szerződést. Amíg az ügyvédi irodában voltunk az egyik családtag átutalt a pénzt a számlánkra.


Többért el tudtuk volna adni hitelesnek, de mindent mérlegeltem és nem vártunk erre.


A vásárlásnál az eladónak hitel/CSOK volt a lakáson, és az eladás közben már épült az új lakása. Szinte napra kellett teljesítenie a fizetési ütemeket, közben pedig töröltetni az általunk foglaló+vételár előlegként kiegyenlített hitelt, és az Általa letéti számlára visszafizetett CSOK-ot. Ők is azért engedtek az árból mert kp-s vevők voltunk, így amikor esedékessé vált azonnal utaltunk.


Az a biztos egyébként is ami rendelkezésre áll.

2019. febr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!