Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van esély, hogy kapjunk...

Van esély, hogy kapjunk hitelt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nincs szülői segítség, csak hátráltatás.

Párom bruttó 370ezer Ft-ot kap Magyarországon. Én Ausztriában dolgozom, részmunkaidős vagyok, mert van egy 2 éves gyerekünk. Az én keresetem átlagosan nettó 320000 Ft. 4 millió megtakarításunk van. Az én szüleim házát feleztük el és újítottuk fel, szülőkkel lakunk, de külön. Nagyon szeretnénk saját házat, de itt (Sopron környéke és nem akarunk messzebb költözni) még egy lerobbant kádárkocka is 40 millióba kerül. A szüleim nem tudnak segíteni, deviza hitelesek voltak, hosszú jogi hercehurca után elértük, hogy töröljék a végrehajtást, már nincs hitelük, de ez csak 3 éve sikerült nekik (a segítségemmel), kezesek nem lehetnek. A párom anyjának a lakását a sógornőm leterhelte már, csak így tudott lakást venni. Van itt valaki aki ért ehhez és tud tanácsot adni? Ha valamit kihagytam kérdezzetek rá nyugodtan. Köszönöm


2021. jún. 3. 23:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Egy a lènyeg. Bankot messzire kerüld el. Jo?
2021. jún. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

A szülőkkel laktok, tehát nem fizettek albérletet?

Melyik településen vennétek? Lakást vagy házat?

2021. jún. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, a szülői házban lakunk, itt választottunk le egy saját, önálló lakást. Nem, nem fizetünk bérleti díjat. Házat akarunk venni, amiben van legalább 3 hálószoba, konyha, nappali, fürdő stb, normális méretű telekkel. Sopron környéki településen, de nem Sopronban. Szeretnénk még egy gyereket is, ezért kell a 3.szoba.
2021. jún. 4. 06:49
 4/20 A kérdező kommentje:
Kb 400 nm-es telket szeretnénk, ha ennél nagyobb az csak jobb.
2021. jún. 4. 06:51
 5/20 anonim ***** válasza:
20%

Köszi. Szerintem pazarlós ez a terv.

Egy hitelbírálat, egy háztalálás és egy adásvétel lebonyolítása fél-egy év minimum, de nekünk volt olyan ingatlan, amit 8 év alatt találtunk meg.

Ez az egyik, tehát önerőtök az nem 4, hanem több millió, amivel kalkulálni tudtok.

Én ilyen jövedelemmel havi fél milliót félre tudnék tenni, az 1 év alatt 6 millió.

Tehát alsó hangon 10 millióval kalkulálnék.

Nem tudom, van CSOK egy gyermekre?


A másik gondolatom, hogy egy ház fenntartása nagyon drága, éve fűtése lehet annyi is, mint egy lakásnak 10 évig. Tehát amíg nincs iskolás korú gyermek, aki valóban lakja a 3. szobát, addig nem gondolkodnék ekkora házban, mert hatalmas költség.

Inkább egy bővíthetőben.

És igen, akkor a jövedelmetekre és önerőtökre kaphattok 1 év múlva hitelt egy akkora házra, ami még gyermek előtt elég.

2021. jún. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyetekben utánakérdeznék a csoknak, babavárónak. Főleg, ha terveztek még gyereket, és még nem fogant meg. Bankba kell bemenni, ott tudnak felvilágosítást adni. Főbb feltételek ugyanazok, de nüansznyi eltérések lehetnek a bankok között. Érdemes több bankba is bemenni. Ha nem vagyok indiszkrét: férjed mit dolgozik, hogy viszonylag ilyen alacsony a keresete a nyugati határszélen? Azt hittem, ott már normálisabb fizuk vannak. De bankban tudnak nektek felvilágosítást adni, mennyire vagytok hitelképesek.
2021. jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
5ös: azért azt megnézném, hogy ekkora jövedelemből hogy raksz te félre havi fél misit, úgy, hogy mellette meg is kell élni. Szülőkkel laknak, albi díj ugyan nincs, de rezsi és kajaköltség van. Esetleg járnak autóval. Vagy bármivel, amivel eljutnak a munkahelyre. És hárman vannak a jövedelmükre. Leírás szerint: a kérdező kap 320ezret, a férj, ha nincsen semmilyen igénybevett adókedvezmény, kap 246.050 ft-ot. ez összesen 566050 ft. Azért 66 ezer forint nagyon kevés lenne 3 ember megélhetésére. Reálisan sztem kb 250ezer körül tudnak félrerakni. Ennyivel azért sztem hitelképesmek számítanak a bankoknál. A bank 20-30% önerőt kér. Ez függ a kinézett ingatlan lokációjától is. viszont tudtommal az önrészbe a babaváró is beszámít, ha arra jogosultak. Mindenképpen rákérdeznék a bankoknál erre a csokra meg babaváróra. 6os voltam
2021. jún. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

A legfontosabbat nem írtad, hogy az ausztriai munkabéred igazolt e olyan formában, hogy a magyar bankok elfogadják.

Elvileg nincs akadálya az EU-s munkabérek figyelembevételének, de erre más szabályzók vonatkoznak és tényleg csak az a bank tud felvilágosítást adni, ahol a hitelt felvennétek.


Jelzáloggal kapcsolatban van olyan lehetőség, hogy egyéb, hitelbe vonható ingatlan esetén a megvásárolni kívánt ingatlant terhelik.

2021. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
7: Véletlen nettónak vettem a férj fizetését is.
2021. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Férj cnc esztergályos. Ennyire van bejelentve, kap adókedvezményt, több műszakban dolgozik, szokott túlórázni, így kb nettó 320ezret hoz haza, ez változó. Kap 13.havi fizut.

Azért Sopronban sincs kolbászból a kerítés..

Én pedig rendesen, hivatalosan be vagyok jelentve az osztrák munkahelyemen, mindenféle e jelű nyomtatvánnyal leigazolva itthon. Ennél sokkal több volt félreeakva, csak sajnos rengeteget kellett adnom a szülőknek, hogy ne legyenek földönfutók. Meg az átalakítás sem volt olcsó és kellett egy autócsere is. Sajnos állami bölcsiben nem volt hely a gyereknek, így a magánintézmény is elvisz egy jó nagy összeget. Elméletben igen, jól félre tudnánk tenni, de mindig van valami plusz ami elvisz egy nagyobb összeget.

2021. jún. 4. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!