Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van esély, hogy kapjunk...

Van esély, hogy kapjunk hitelt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nincs szülői segítség, csak hátráltatás.

Párom bruttó 370ezer Ft-ot kap Magyarországon. Én Ausztriában dolgozom, részmunkaidős vagyok, mert van egy 2 éves gyerekünk. Az én keresetem átlagosan nettó 320000 Ft. 4 millió megtakarításunk van. Az én szüleim házát feleztük el és újítottuk fel, szülőkkel lakunk, de külön. Nagyon szeretnénk saját házat, de itt (Sopron környéke és nem akarunk messzebb költözni) még egy lerobbant kádárkocka is 40 millióba kerül. A szüleim nem tudnak segíteni, deviza hitelesek voltak, hosszú jogi hercehurca után elértük, hogy töröljék a végrehajtást, már nincs hitelük, de ez csak 3 éve sikerült nekik (a segítségemmel), kezesek nem lehetnek. A párom anyjának a lakását a sógornőm leterhelte már, csak így tudott lakást venni. Van itt valaki aki ért ehhez és tud tanácsot adni? Ha valamit kihagytam kérdezzetek rá nyugodtan. Köszönöm


2021. jún. 3. 23:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%

Kerestek ketten együtt havi 560 ezret. Ebből mennyit tesztek félre?


"Elméletben igen, jól félre tudnánk tenni, de mindig van valami plusz ami elvisz egy nagyobb összeget."


Azért, mert nagyok az igényeitek és sokat költötök ahhoz képest, amennyi pénzt kerestek. És ne jöjjön senki ezzel a "ez a normális, "ez a minimum", "ez az alap", stb dolgokkal. Az az "alap", amire van pénze az embernek. A ház dolog sem olyan, hogy mindenkinek kötelező házban laknia, csak mert az milyen jó, ő ott akar és a fejébe vette hogy ott fog. Lehet el kell engedned a saját házat a következő 10-15 évben.

2021. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem bunkózást kértem, hanem tanácsot,szerintem semmiben nem sértettelek meg. Ha nem kell majd bölcsit fizetni és minden alap dolgot kifizettünk, akkor 200-250et félre tudunk tenni. Igen, igényeljük a házat, nem tudunk lakásban nyomorogni, nem mellesleg itt még egy rosszabb lakás is 25-35 millió, szóval nem vagyunk vele előrébb. Mindegy, majd elmegyek tanácsadóhoz.
2021. jún. 4. 09:28
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

Milyen tanácsot vársz még? Ha több pénzt akartok keresni, akkor ilyenekben kell gondolkozni, hogy még piacképesebb szakmát kitanulni, jobb végzettséget szerezni, esetleg vállalkozni. Most viszonylag sokat költötök és ahhoz képest viszonylag keveset kerestek, ergo keveset is tudtok félretenni. A 20% önerő a minimum a nagyvárosokban is, de kistelepüléseken, falvakban inkább még több (30-40 simán), vagy sok helyekre pici falvakba már hitelt se szívesen adnak a bankok. Mennyibe kerülnek a házak, amiket szeretnél, azt tudod? És akkor sem úgy kell házat építeni, hogy van 10 milliód és arra még felveszel 40 millió hitelt, amit aztán vagy tudsz fizetni 20-30 évig botlás nélkül, vagy nem.


Felőlem hívhatod a lakásban élést nyomorgásnak, de lehet hogy csak erre lesz pénzed a következő 15 évben (vagy ott maradni, ahol most vagy), hacsak nem mentek bele valami olyan őrült hitelbe, hogy felvesztek 30-40-50 millió hitelt és csak akkor tudjátok fizetni 20 évig, hogyha egyikőtök se lesz munkanélküli 20 évig. Mondom, egy dolog hogy mire vágysz, mik az érzelmeid, a másik dolog pedig hogy mi a valóság, mi a racionalitás amit megengedhetsz magadnak. A kettő rengeteg embernél nem egyezik és ezt el kell tudni fogadni, illetve hosszú távon lehet dolgozni ellene.

2021. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha külön lakrészetek van, amit otthagytok, amikor az új házba költöztök, akkor azt adjátok ki - ha külön helyrajzi számra tetetitek, el is lehet adni, de még anélkül is. Budapesten több esetben alakítanak át egy nagyobb lakást két-három-négy kisebbre és van rá szerződési gyakorlat már, hogy lehet anélkül is eladni.
2021. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Hogy legyen komoly valasz is.

Azt mondod hogy 40 millios a legalja haz, gondolom nem ilyenbe akarnatok menni szoval szamoljunk mondjuk 60al.

Ennel akkor az onero 12-18M korul lesz minimum, ha pedig mindkettotok fizeteset szamolja a bank akkor tudtok felvenni ~20 evre olyan 40 millio hitelt, persze az mar eleg huzos. Azaz igy is csak akkor jon ki ha babavarot es CSOKot igenyelitek, es tudjatok is.

Szerintem most ez nem realis nektek, mert ha ossze is johetne nagyon hatareset lenne amit nem biztos hogy okos dolog bevallalni. Ha a mostani lakasotokat valamilyen formaban el tudnatok adni akkor talan lehet osszejonne.

2021. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, én is inkább lakásban gondolkodnék, mert a jelenlegi helyzetben csak komoly hitellel lehet az elképzelést megvalósítani. Lehet, most elég 2 szoba is, 50-55 nm körüli lakásban. Ha lesz még egy gyermek, akkor egy fizetés ki is fog esni. Válthattok akkor is, amikor a gyerekek nagyobbak, addigra az anyagi helyzetetek is megváltozhat. Én is azt mondom, keressetek olcsóbb megoldást, mert két kisgyerekkel a te lehetőségeid is szűkülni fognak sajnos.
2021. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

Úgy nőttem fel, hogy 4-en laktunk 3 szobás lakásban. 10 éves korunkig volt gyerekszoba, hálószoba, nappali, aztán a tesómmal külön szobánk lett és a szüleimnek a nappali lett a hálószobája kihúzhatós ággyal. A lakás egyébként egész tágas volt, 3 szobás létére 75 nm.


Nekem ez volt a természetes, nem éreztem hogy nyomorogtunk volna, vagy hogy emiatt rossz gyerekkorom lett volna, mert kevesebb volt a szoba, mint az ember. Később felnőttként jöttem csak rá, hogy sokan minimum annyi szobás ingatlant keresnek, ahány ember van, vagy akár még többet is, pl a legjobb barátomék szintén 4-en 5 szobás házban laktak. Én is nyilván ezt preferálom már, de a szüleim is nyilván azért költöztek 3 szobásba, mert arra volt pénzük. Csak azt akarom mondani, hogy kisebb helyen lakni sem tragédia, illetve való igaz, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Természetesen hitelt lehet felvenni, viszont csak annyit, amit biztosan gond és megszorítások nélkül tudtok majd fizetni.

2021. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

16os,nem fogjuk lecserélni a 95 nm-t, 55re. Semmi rossz nincs az anyagi helyzetünkkel és nem esik ki semmilyen fizetés. Ha lesz még egy gyerek, akkor sem. Az osztrák gyes, osztrák cspvel átszámítva szintén 300-330 ezer lesz havonta, vagy visszamenőleg 1 összegben, attól függ, mennyi idő az ügyintézés. Miért szűkülne az én lehetőségem?

Ameddig teljes munkaidős voltam rengeteget megspóroltam, ha a kisebb sem fog már annyira anyás lenni, simán újra tudok 40 órában dolgozni, akkor egy évben átlagosan 15x1700 eurót hozok haza egy évben. Szóval később sem lennénk elveszve. A férjem fizetése is jobb minden évben, ha pedig neki is találunk osztrák munkahelyet, akkor még jobb. Én nem úgy gondolkozom, hogy örökké ennyi lesz vagy rosszabb..

Az volt a lényeg, hogy most ennyire adnának e hitelt. De majd elmegyek tanácsadóhoz.

Szüleimet kellett a régi megtakarítással kisegítenem, 46 milliót akartak kifizettetni, majd sok sok ügyvédi közreműködéssel sikerült leharcolni a végrehajtónál 16 millióra. Ebből 11et zsebből fizettem én, 5 évnyi megtakarításból. Csak azóta megszületett a gyerekem, akivel együtt szeretnék lenni és nem azonnal visszaállni teljesen a munka világába.

2021. jún. 4. 19:51
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Húha, lesz itt sírás-rívás.


Öcsém, igények azok vannak....

2021. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Az volt a lényeg, hogy most ennyire adnának e hitelt."


Megmondtuk, hogy nem adnak.

Csak úgy mondtuk el, hogy hogyan adnának, tehát hogy hogyan sikerülne, amit szeretnél, vagy annak minél nagyobb része minél előbb.

2021. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!