Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, mi a legjobb...

Mit gondoltok, mi a legjobb lépés ezzel az ingatlanvásárlással hitegetős helyzetben? Alkoholista tulajdonos nem tudja, mit akar.

Figyelt kérdés

Adott egy lakás, aminek két éve vagyok az albérlője. Nagyon szeretem a lakást és a környéket is. A tulajdonos egy magányos alkoholista öregasszony.


Fejébe vette, hogy eladja a lakást, amivel alapvetően semmi gond sincsen. Mivel viszonylag jó bérlő-kiadó kapcsoltban vagyunk, felajánlotta, hogy a piaci árnál minimálisan olcsóbban odaadja nekem a lakást, mert tudja, hogy szeretek ott élni.


Az egész sztoriban az a csavar, hogy pár hónapja rendszeresen felhozza a lakás eladás témát és mindig más álláspontja van. Szerintem ahhoz képest igazítja a lakása árát, és az eladási kedvét, hogy éppen mennyit ivott.


Egyik héten felajánl és megbeszélünk személyesen egy eladási árat, ami nekem megfelelő.

Másik héten felhív, hogy mégsem adja el a lakást, mert a rokonának az emléke él benne, akitől a lakást örökölte.

Harmadik héten elmondja, hogy a testvére szerint túl olcsó árat adott meg első körben, és most mégis 3 millióval drágábban adná.

Negyedik körben most éppen ott tartunk, hogy mégis eladná, drágábban (annyiért amúgy nekem nem kell), de csak 3 hónap múlva adná el.


Nálam most eléggé kiverte a biztosítékot, inkább menekülőre fogom, és az albérletet is elhagyom, mert úgyis most jár le a szerződés, 1 hónap múlva.

A maradék egy hónapot megpróbálom felhasználni arra, hogy keresek egy másik lakást, ami már lehetőleg saját ingatlan vásárlás lesz.


Ti is menekülőre fognátok, vagy megpróbálnátok még egyszer beszélni vele?

Vagy az alkesz tulajok mindig ezt csinálják?


2021. jún. 5. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Teszel egy ajanlatot, ha elfogadja akkor aznap irtok egy szerzodest es eloleget fizetsz. Ha nem fogadja el akkor meg keresel mast. Nem kell tulkomplikalni.
2021. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Te nem szintén egy nő vagy, kérdező? Mert akkor lehet már kiírtál ezzel kapcsolatban régen kérdést, amit olvastam is.
2021. jún. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy az 1-es mondja.

Írsz neki egy vételi ajánlatot a te szempontjaid szerint, amiben azt is leírod, hogy részedről az ajánlat X napig érvényes.

Legyen készenlétben az ügyvéded, hogyha éppen rábólint, akkor vihesd azonnal szerződést írni.

2021. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Megpróbálnék vele szerződést írni a korábban már elfogadott árra, ha nem megy bele utána hagynám a francba.
2021. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Pedig ez csak rajtad múlik, hiszen te vagy a vevő, nálad a labda.

Ha nincsen pénzed és ügyvéded szerződési időponttal, akkor nem vagy vevő.

Ha meg van, akkor adásvétel is van.

Holnapután.

Mi akadályoz ebben?

2021. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5: Ez így rendben van. Pénzem is van rá, de amit először mondott ár, az 780eFt / nm, a második ár kb. 900eFt/nm. Hülye én sem vagyok.
2021. jún. 13. 10:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ilyenkor megmondod neki, hogy 800eFt/m2-t tudsz adni, de ez a plafon.


Bár kérdés, hogy azon a környéken, az ilyen típusú és állapotú lakások mennyiért mennek. Mert attól, hogy alkoholista, még nem biztos, hogy tájékozatlan hülye.

Te is informálódj az ingatlanportálokon és aszerint lődd be az árat!

2021. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Írtál már ki erről kérdést régebben is?
2021. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ilyen érzelmi módon megközelíteni. Ha áron felül kínálja ne akard megvenni mert nem ér annyit.


Ár-értékben szabad csak venni.

2021. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6: Az egy dolog, hogy ő variál, de te tettél ajánlatot, hogy pénteken 12-kor tudnál szerződni és fizetni? Mert ha nem, akkor semmi biztos pont nincs ebben az ügyletben, és itt te vagy, akinek a térfelén pattog a labda.
2021. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!