Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tanácsra van szükségem, hová...

Tanácsra van szükségem, hová költözzünk a fővárosban, vagy annak vonzáskörzetében, ha elfogadható minőségű levegőt szeretnénk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a 13. kerületben, Angyalföld egyik forgalmas részén lakunk, és nemrég lett egy olyan egészségügyi problémám, ami miatt az orvos azt tanácsolta, hogy jobb lenne, ha tisztább levegőjű környékre költöznénk. Tudnátok ajánlani olyan külsőbb kerületet, vagy a vonzáskörzetben olyan települést, ahol jó minőségű a levegő? Egyedül nevelem a tízéves lányomat, aki továbbra is a fővárosba járna iskolába, illetve ha nem is minden nap, de nekem is minden héten többször be kellene járnom a budapesti munkahelyemre. Autónk per pillanat nincsen, úgyhogy olyan helyet kellene találnunk, ahonnan viszonylag problémamentesen be tudunk jutni a fővárosban tömegközlekedéssel, amíg oda nem jutok, hogy vásároljak egy autót. A budai részt sajnos nem engedhetjük meg magunknak, de ha eladom az itteni 45 nm-es lakásunkat, ami habár amortizálódott kissé a gyerek miatt, de alapvetően jó állapotban van, újépítésű, mi vagyunk az első tulajdonosok, akkor a pesti részen vagy a vonzáskörzetben tudnék venni egy akár még kicsit nagyobb ingatlant is.

#költözés #Budapest vonzáskörzete #jó levegő a fővárosban #költözni a fővárosból #Budapest külső kerület #szmog a fővárosban
2021. jún. 14. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy szmogtérképet!:)
2021. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én a gyerek sulijának a helyétől tenném függővé.
2021. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Köszi, a szmogtérkép jó ötlet, biztosan megnézem, de amellett azt is mindenképpen figyelembe kell vennem, hogy tömegközlekedéssel mozdulni lehessen onnan. Gondolom valamiféle kompromisszumot kell majd kötnöm.


#2: Igen, az iskola nagyon fontos, én úgy tervezem, hogy ha megtaláltam a megfelelő környéket, akkor ahhoz közel keresek egy szimpatikus sulit és átiratom oda.

2021. jún. 14. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis átiratod, akkor miért ragaszkodsz ahhoz, hogy Pestre járjon?
2021. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az eladó lakás lehet, hogy érdekelne.
2021. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak érintőlegesen ismerem a XXII. kerületet, de ott az Arany János út, ami a régi 70-es út mellett van, kifejezetten jó levegőjű fennsík. Persze messze van a városközponttól, de van buszjárat és ritkásabban beépített, főként családi házas övezet.
2021. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csepel- Királyerdő, Tétényi fensík, Budafok teteje.
2021. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi ötleteket!


#4: Ha találok ott helyben szimpatikus iskolát, akkor természetesen járhat oda is. Csak gondolom előbb-utóbb, legkésőbb a középiskola miatt be kell majd járnia a fővárosba. Bár akár még jó középsulit is találhatunk a vonzáskörzetben.

2021. jún. 15. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!