Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tárnokról, Szigethalomról,...

Tárnokról, Szigethalomról, Gyömrőről, Maglódról, Monorról, vagy Budapest vonzáskörzetében (max. 1.5 óra tömegközlekedéssel) található könnyen megközelíthető városokból írtok kérlek véleményt?

Figyelt kérdés
Házvásárlás előtt állunk, így bármilyen infó hasznos lehet (közösség, közlekedés, lehetőségek, környék, iskola, óvoda, stb) Előre is nagyon köszönöm!

2021. máj. 18. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
9%
Benne felejted a készpénzes fizudat a farmernadrágodban és véletlenül kimosod. Amikor kiveszed, a pénz szétmálik. Ez a bérmálás.
2021. máj. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
90 perccel vagy egy 100 km sugarú kört leírtál. Monor és Tárnok sztem felejthetők, nem túl szépek és kijjebb is esnek. A többi nem rossz, Gyömrő és Szigethalom elég drágák is.
2021. máj. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Gyömrőn lakunk. Megvan az előnye, én itt nőttem fel és szeretem, de egyrészt drága, másrészt annyira túlzsúfolt lett. Elvesztette a nyugodt kisváros jellegét, csúcsidőben közlekedni horror. Az infrastruktúra pedig nem bírja követni a kisgyermekes családok számát. Egyszerűen nem erre épült ez a város, néhány év alatt duplázott a lakosság...
2021. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Én Szigethalom mellett dolgozom. És komolyan ajánlom, hogy ne akarj a szigetre költözni. Ahogy az M0-n a legkisebb zavar támad a közlekedés meghal. Alternatíva nincs, mert ott is ugyanakkora a torlódás.
2021. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Tápióság. Budapest határától 35 km-re, a Keletitől 50 km-re.

10 perc a helyi busz a vonatig, 40 perc onnan a zónázó a Keletibe.

[link]

Csendes, nyugodt, magyarok lakta falu, cigány nem éri el a 2%-ot, de szinte láthatatlanok. Minden utca aszfaltos. Óvoda aranyos, iskola nívós (sorra veszik fel a gyerekeket innen Pannonhalmára és elit Bp-i gimikbe)csak a gyerektől függ, hogy mire viszi. A dr-nő betegcentrikus, lelkiismeretes.

Ami tény, hogy falu és nem város, de 15 km-en belül van Tesco, Lidl, Penny, gyógyfürdő, strand, gokart, házias éttermek, pizzázók, pubok.

Az ingatlanárak nincsenek elszállva, de tény, hogy a környéken pont a kedvező feltételei miatt nem a legolcsóbb település.

[link]

[link]

2021. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

Mi Bicskére költöztünk, ami zónázó vonattal 25 percre van a Kelenföldi állomástól. Teljesen véletlenül bukkantam rá, nekünk pont a budai oldal a melóhelyünk. Kis alvóváros ez is, eddig nagyon szeretjük. Lidl, Tesco hiper, Spar, dm, rossmann van, sulik jók, közlekedés kiváló.


Mi a vasúttól kicsit messzebb vagyunk, kertvárosban, de járnak helyi buszok a vasútállomásra, így összesen 40-50 perc alatt már bent vagyok a Móricz Zsigmond körtéren.

2021. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%
Én is Bicskét mondanám.
2021. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Bicskén rengeteg a cigány. Még a nyilvántartott is több mint 10%

Amúgy kár érte, de ez van.

2021. máj. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Vannak, ez tény, de mi pl. a kertvárosban vagyunk, és nincs egy se errefelé.

Nem volt eddig semmi gond, a híre sokkal rosszabb, mint ami a valóság. kellemes csalódás volt, pl. a tápióság, meg ezek sokkal rosszabbak.

2021. máj. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

#9

Sajnos az emberek mindent egybemosnak, ami Tápióval kezdődik, mert vannak valóban cigányosabb falvak, mint Tápiószele (6%) Tápióbicske(4%)

A Tápió-vidéken ezeken a legmagasabb a cigányok aránya, ami még mindig nagyjából a fele a budai oldali bicskeinek. Ezzel szemben Tápióságon a cigány 1,8%.

Ezt a tápiófóbiás sztereotípiát nehéz a fejekből kiverni, de nem is feltétlen kell, mert így maradnak erre a falvak csendesek, nyugodtak, ami egy csodás, dimbes-dombos tájvédelmi körzetnél nem hátrány.

[link]

Én egyébként nem azért jeleztem, hogy Bicskén rengeteg a cigány, mert esetleg ott nincsenek jobb részek, hanem azért, mert akit óvoda, iskola érdekel, annak kicsi gyerekei vannak, akik odajárnak.

És ott bizony sajnos nem lehet megválogatni az osztálytársakat.:(

Amellett az sem mindegy, hogy egy település önkormányzatának a pénzéből alig marad fejlesztésre, mert a zöme segélyezésre megy el.

De tényleg nem akarlak megbántani, csak amikor mi néztünk házakat, nálunk ez nagyon fontos szempont volt, nem is annyira miattunk, hanem a gyerekeink miatt.

2021. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!