Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel vagy téglalakás esetében...

Panel vagy téglalakás esetében mire érdemes figyelni lakásnézéskor?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sajnos ebben otthon. Mi lehet a buktató, és mit kell konkrétan megnézni a helyszínen, ami egy hirdetésből esetleg nem derül ki? Kérjek-e papírokat már első alkalommal?

#panel #lakás nézés
2021. jún. 28. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen a környéket nézném meg, különbözö napszakokban, estefelé is, mert akkor derül ki, milyenek az emberek, mennyi zaj vagy egyéb zavaró dolog van.
2021. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én oda szoktam menni különböző napszakokban, este/éjjel is és egy ideig nézelődök és hallgatom nincs-e valahol álladóan balhés család. ezen kivül a közős képviselővel beszélnék a ház anyagi helyzetéről, esetlegesen a közeli jövőben esedékes nagy kiadásokról ( tetőt, liftet, gázvezetéket kell cserélni.) harmadrészt amiből nekem volt már kellemetlenségem, ellenőrizni a közművek az eladó nevén vannak-e és nem a 1998-ban meghalt nagymamája nevén.
2021. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Milyen probléma lehet abból, ha meghalt nagymama nevén van a közüzemi számla?

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, ha autóval jártok nézd meg, hogy van e elegendő mennyiségű parkolóhely, ha tömegközlekedéssel, akkor azt nézd meg, hogy milyen messze vannak a megállók.

2021. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Arra is kíváncsi lennék, hogy a lakáson belül van-e valami buktató, pl. gázfűtéses legyen vagy konvektoros stb. Miben lehet más egy panel?

2021. jún. 28. 13:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Panelban ilyen is olyan is. Téglában csak egyedi mérős fűtés van. Van aki drágábbnak gondolja a távhőt, mivel azt akkor is fizeted ha épp nem vagy otthon, viszont ha lakni szeretnél benne akkor jó. A gázkonvektort én speciel nem annyira szeretem, nem adja át azt a meleget mint egy radiátor és már idejét múlt. Sokan gázcirkóra cserélik ami azért nem olcsó az átalakítása sem és 200-300 ezer ftba kerül egy gázkazán ami azért 15 évet nem biztos hogy kibír. Panelban ritka az egyedi mérős, ott nem biztos, hogy ki lehet vitelezni cirkóra ha gázkonvektor van.
2021. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4: Ezt csak úgy tudod, ha laktál valaha éveket, évtizedeket lakásban és gyakorlatból tudod, mikkel kell törődni. Ha nincs ilyen tapasztalatod, vigyél magaddal valakit, aki lakott lakásban, tartott fenn saját lakást!

Ha mindenkid házban lakik, és senki nem tudja ezeket, akkor biztosan fogsz tanulópénzt fizetni és csak a következő lakásvételednél fogod kiküszöbölni a neked nem tetsző körülményeket.

Pl. a gázcsöveket 30 évente ki kell cserélni a közös területeken és akkor addig nincsen gáz a házban. Jó, ha ezen nemrégiben esett át a társasház, mert akkor 20-28 évig nem lesz ilyen az életedben.

És ezer ilyen dolog van.

2021. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Penelban mennyire hallatszanak át hangok falon keresztül?
2021. jún. 29. 02:44
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező íme a válaszok.


Az utolsó kérdésedre: áthallatszanak de a téglában ugyanúgy, sőt rosszabb is. Panelban oldalsó szomszédot egyáltalán nem hallani. Egyedül a felette lévő szomszédot kell 'felmérni'.


Tehát ez megválaszolja ezt a kérdést, hogy mire figyelünk. A szomszédok ( felül oldalt és úgy en bloc a házban ). Ezt lehet látni ha sokat sétál arra az ember. Én cédulával találtam lakást bedobáltam kiválasztottam a szimpatikus házakat, amiket rendben találtam és a még megfizethető kategória.


Elhelyezkedés és lokáció. Inkább panel de legyen jó a lokáció. Sok panel néz kertre, zöldre, a téglák között a kertre néző horror áron van mindig.

Tehát fontos a tájolás, magyarul mire néz. Parkra, zöldre vagy főútra. Játszótér és főút felejtős, előbbi max ha egy kisebb típusú. A kis forgalmú utcák is favoritok de iszonyat drágák, de csak téglánál, panelban nem vészes.


Ami fontos még az emelet. Alapszabály, hogy lift kell, hiába hangulatosabb egy ház ahol kevesebb lakás van, lift nélküli házak nehezebben eladhatóak élhetetlenebbek.

Emeletre visszatérve 1-5-ig mondanám, a magasemeletiek, nem jók, a legtöbb ember nem akar annyira magasan lakni.


Távfűtés? Egyértelműen igen. Most vezetik át az V. kerületbe a távhőt, és mindenhol ez a leggazdaságosabb környezetkímélőbb. Nekem távfős lakásom 50 m2 6300 forint volt havonta. Egyedi mérővel ez 7.000 körül van, ha nincs még egyedi mérő sebaj mert egyszer úgyis lesz mindenhol ez elő van írva, de akkor még 10e körül van havonta.


Szóval elhelyezkedés, emelet, tájolás, szomszédság és közlekedés. Meg ár-érték arány.

2021. jún. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Az utolsóval annyiban nem értek egyet, hogy amiben nincs lift az nem ér annyit, mivel azok max 4 emeletesek, míg a liftesek többnyire 10 emeletesek. Van aki nem szereti a 10 emeletes beton dzsungeleket. Ráadásul nagyon kevés lakást árulnak , ami nem 10 emeletesben van és ha van is ált drágábbak.
2021. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

9es hidd el hogy manapság nagyon értékvesztő tényező ha nincs lift. Ez tény. Ezért ezekben a magasföldszint, első és esetleg a 2. jöhet szóba, felette nem.


A 10 emeletesek között is attól függ milyen típusú, vannak jó lakóközösségű elegáns helyen lévők.


A 4 emeleteseknek még a lépcsőházuk is mini, menj el ilyenbe és nézd meg te magad.

2021. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!