Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tudnátok segíteni? Mi a...

Tudnátok segíteni? Mi a folyamata az ingatlanvásárlásnak lakáshitellel?

Figyelt kérdés

Nézegetjük a házakat van kb 10 millió önerőnk, a többi hitelből menne.

De mi a pontos folyamata a ennek?

Pl kezdjük onnantól hogy 2-3. adjára vagyunk az ingatlannál és szeretnénk megvásárolni.

A Bank ugye az ingatlan értékének max 70% áig hitelez. De ezt az értéket az értékbecslő állítja meg.

Én nagyon félek attól, hogy megállapodok a tulajjal pl 30 millioba, leteszünk előleget/foglalót, majd elindítjuk a folyamatot.

Kijön a bankos értékbecslő, és azt mondja ez a ház bizony max 22 milliót ér szvsz.

Mit csinálok?! Több önerőt nem tudok beletenni, bukom a foglalót/előleget, nyilván attól függően, milyen dokumentumot írunk alá. (de olyat kevesen fognak sztem aláírni, hogy visszaadja a pénzt, miközben tartja az ingatlan 2-3 hétig nekem, ha nem sikerül a hitelt elintéznem...)


Hogyan lehetne ezt "megúszni"? tehát mi a legegyszerűbb, legkevesebb hozzáértést igénylő folyamat, ha ingatlan szeretnék vásárolni lakáshitelre?


Sajnos nincs tapasztalatom ebben, fogalmam sincs mire kell figyelni stb. Sok cikket olvastam már, van aki ügyvéddel megy már a vásárlási szándéknyilatkozatot is aláírni stb stb....nagyon eltérő.


Olyat ne írjatok, hogy vegyél kp-re és le van tudva, mert akkor a kövi 15 évben nem lesz házam...:(


Köszi



2021. júl. 8. 08:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha utólag adod be, akkor mindig alulbecslik, mert kb. vételárból indul ki és abból von le valamennyit. Nálunk amúgy nem volt vészes a különbség, 49 millió helyett 48.2-re becsülték.
2021. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem forintra annyira becsülte az otp, amennyi. De őszinte leszek, a hölgy megkérdezte tőlem a vételárat. Elmondtam, majd hűledezett hogy tényleg?! Komolyan ?! Szerinte egy 10 milliót mehetett volna fel még az eladó, szóval gratulált is a jó fogáshoz. Ennek ellenére a vételi árra becsülte pontosan.
2021. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az ingatlan.com oldalra regisztrálva(talán) az ő egyik ilyen tanácsadójuk felhívott és sok mindent elmagyarázott.
2021. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

igen, ingatlan.com ról engem is hívtak, segítettek pár dologban, de a legtöbben csak akkor tudtak volna, ha megbízom (jutalékért) az ő egyik ingatlanosukat, hogy keressen nekünk házat.

Köszi a választ mindenkinek.

2021. júl. 13. 08:39
 15/18 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok mint a kérdező, fogalmam sincs az egészről. Ezt az időnyomást, hogy "hatan nézték meg ma" én sem kajálom meg. Nem fogok 20+ millióról 2 nap alatt dönteni főleg, hogy saját részre kell és nem befektetés. Volt egy előzetes hitelfelmérésem egy ingatlanos/pénzügyessel, most már direkt 1-3 millióval alatta keresek lakást, hogy véletlenül se legyen gond.
2021. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy kérdésem van a kérdezőhöz. Ez hogy van, hogy többször nézed meg? Mi az apropója pl a második, harmadik megnézésnek?
2021. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Először csak a párommal megyünk megnézni az ingatlan, tetszik.e stb stb.

Másodjára egy hozzáértő, építészetben dolgozó ismerőst szoktunk megkérni, jöjjön el velünk, és nézze meg szerkezetileg, pl ami szaki szemmel látható, de nekem pl nem árulkodó jel.

Harmadjára még egyetlen ingatlanba sem jutottunk el, de ez nem is szükséges, hiszen ha a második bejárás alkalmával tetszene nekünk, tennénk egy ajánlatot, valamint előleget le.

Ezt követné az értékbecslő, majd a hiteligénylés megkezdése.

A foglalót viszont nem tudom mikor kell letenni?

2021. júl. 14. 08:14
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is 3x néztem meg a lakást amit megvettem, nincs ebben semmi. Legalább látták, hogy komolyak a szándékaim. Minden kérdésemre készségesen válaszoltak, mondták, hogy nyugodtan telefonáljak is, bármi is jut eszembe.


Egyébként az a furcsa, hogy mind a 3 megtekintés totál más volt, hasznos volt, érdemes volt, bár én már elsőre éreztem, hogy "na, ez az"..

2021. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!