Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vályogház vásárlástól mennyire...

Vályogház vásárlástól mennyire kell tartani?

Figyelt kérdés

Egyre inkább megfizethetetlen kb minden ami tégla a főváros környékén.

Mennyire kell félni a vályog, és/vagy vegyesfalazattól?

Gondolok itt statikai értelemre, karbantartásra, energiamegtakarításra, penészedés, felázás, szigetelési lehetőségek stb stb.

Tudom, hogy a bankok nehezebben vagy kevesebbet hiteleznek egy ilyen házra, de cserébe olcsóbbak is szerencsére (még).


Kinek mi a tapasztalata ezekkel?



#ház #alap #vályog #statika #vegyesfalazat
2021. júl. 22. 09:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

esetleg mit érdemes figyelni egy ilyen ingatlan vásárlásakor, az alap dolgokon kívül?

Amiket szoktam nézni: alapzat, falak legyenek épek, felázás/beázás nyomai, plafon ne "lógjon", dohos ázott szag mindig árulkodó, továbbá az is ha nincs korbecsatornázva és jól elvezetve a víz, mert azt a fal (alap) felszívja gyönyörűen, és már rohad is a parketta...

Tetőtérben mit érdemes figyelni?

2021. júl. 22. 09:04
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

En nem vennek valyogot. Nem biztos, hogy az eladas pillanataban latni fogod a felazast. Szerintem.

Szerintem ha can koszemelted akkor hivj statikust. Bar nem konnyu, mivel.ha nagyon jo a vetel akkor mire talalsz valakit addig elviszi mas. Ha meg szar akkor kidobtal 50e Ft-ot. (Persze meg mindig olcsobb mint tobb milliot)

2021. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

szerintem kimondottan senki sem akar venni vályogot, csak a kényszer és a pénz nagy úr.

súlyos 10 -milliókkal drágább a tégla építésű pl....

erre még azt sem lehet mondani, hogy spórolok még rá és várok kicsit többet, mert akkor 10 év mulva se lesz házam

2021. júl. 22. 09:32
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A legfontosabb jogy legyen valamilyen alapja. Vízszigetelés régi vájognál nincs hacsak utólag nem csinálták meg de ritka. Vagy akkor mér el se adják. Tehát legyen alapja amire utótag lehet tenni vízszigetelést. Kalkuláld bele a vételárba hogy az utólagos szigetelés is milliós tétel. Lehetne sorolni még de egy régi vájogon ha nem újítgatták gyakorlatilag mindent cserélni kell. A vízszigetelés a legfontosabb azt kell megnézni mennyi lenne utólag. Amíg az nincs meg mást nem is érdemes csinálni
2021. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 4# írja. Tetőtér vályogháznál nem túl jó, talán nem is engedik. Nincs koszorú, a gerendák és a súly a falakat terhelik, a teherbírása egyedi, bármikor megindulhat a fal.

Sztem vigyél/vegyél nedvességmérőt a falhoz, hiába látod száraznak, lehet attól magas nedvességtartalma.

Ha felújítottak rajta valamit, onnan lutri lesz. Betonozás kint/bent, cementes vakolás, laminált padló,gipszkarton stb. Ezek akár 1-3 év múlva megjelenő vizesedés okai is lehetnek.

Ezért vízszigetelés után bármit csinálhatsz. Ha nem vízszigetelsz, akkor régi módszerek helytállóak csak, mai anyagokra ne is gondolj.

A youtubeon is van sok videó, a facebon is csoportok. Vannak akik ezt keresik. Először tájékozódj. Felújításokra keress rá.

2021. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Youtuben Lukács Lászlóra is rákereshetsz, van sok vályog házas videója.


Amit viszont mondhatok, ha olyan házat találsz amit polisztirollal szigeteltek, azt szerintem nem szabad megvenni. A vályognak szellőznie kell, tudtommal csak a kőzetgyapot jó rá, ami persze drágább.

2021. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van perforált hungarocel, direkt ilyenekhez.
2021. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
100%

"szerintem kimondottan senki sem akar venni vályogot,"

Nos, ebben tévedsz. Én az elmúlt 60 évben jószerivel minden falazatú házban laktam már (kivéve a könnyűszerkezetest, de abból elég volt annyi, amennyit egy barátomnál vendégeskedtem), és külföldről hazaköltözve egy vályogházat vettem öreg napjainkra. Annál egészségesebb életteret semelyik ma divatos építőanyag nem nyújt.

Amit a vásárláskor érdemes megnézni:

ablakpárkányok nem hajolnak-e (ez alapzati problémákra utal.

vizesedés, dohosodás, penész jelei

telibe van-e betonozva valamelyik (mindegyik) helyiség (nem szerencsés)

van-e vízelvezető árok

van-e kút (ahova esetleg be lehet drénezni)

mennyire lejt a környék (csapadékvíz-elvezetés)

Ha ezeket mind rendben találod, és később te sem követed a szokásos hibákat, jó szívvel tudom ajánlani a vályogházat.

2021. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

utolsó:

köszi a választ!

miért gond, ha tele van betonozva vályogház szobái?

ideális esetben, ha mindent rendben találok nem kimondottan zárkóznék el tőle, de nekem nagyon gyanús, amikor nincs pl beton alapja legalább körben a háznak, illetve mikor gipszkartonnal eltakrgatják a görbe falakat....soha nem tudom meg mi van alatta..

2021. júl. 26. 08:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem élhetetlen a vályogház, de nem is a kifinomult lakókomfortról híresek. A legnagyobb hiányosságuk a vízszigetés. Emiatt hőszigetelni körülményes (=drága), rendszeresen kell karbantartani (egy csepegő csatorna nem tűr halasztást), modern építőanyagok nem kompatibilisek a vályoggal. Tehát glettelést, diszperziós falfestéket, légtömör ablakokat, laminált padlót nem szeret a vályogház. Csak a régi (és munkaigényes) technikák.

A fiatalabb szakik nem nagyon ismerik, aki meg igen az nem vállalja mert tudja, hogy macerás vele dolgozni.

Hasonló korú B30 téglás házzal fele annyi baj sincs, mint a vályoggal.


Mégegyszer: nem rossz a vályog, de sokkal több munkáért kevesebb kényelmet kapsz. Ezért olcsóak.

2021. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!