Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan, lakás esetében hány...

Ingatlan, lakás esetében hány nap után érdemes vagy szokás dönteni?

Figyelt kérdés
Csak tegnap néztünk egyet, de ingatlanos már hajt, hogy holnap tegyünk ajánlatot, mert van más is. Megértem, hogy ő ebből él, de szerintem ezt nem 1 nap alatt döntik el emebrek, vagy ennyire felgyorsult ez a világ?

2021. júl. 29. 19:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
8. Egymillió ingatlan témájú cikkben lehet olvasni ezekről. Pl ha szokt híroldalakat olvasni. Talán a portfolio.hu-n olvastam legutóbb erről, vagy talán ingatlanosabb oldalon. Rákeresek gyorsan.
2021. júl. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Iszonyat sok cikket kidobott a témában, sokat a közelmúltból is.

2021. júl. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2021. júl. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező: nagyon egyszerű a válasz.


Ha te mint vevő már felkészült vagy és tudod mit keresel, tehát VENNI akarsz és nem nézelődni, vagy gúnyosan 'ingatlan turistáskodni', akkor már megnéztél online, vagy kívülről házakat, környékeket, lakáshirdetéseket sőt voltál is már több helyen kint ( 4-5-öt javasolnék minimum ).


Szóval ha te már eléggé tudod mit akarsz és, hogy mennyid van rá, akkor ha elmész megnézed és tetszik és azt gondolod megtudtok állapodni, akkor mégis Te mire vársz?


Semmit nem kell gondolkodni kivéve ha bűzösnek tartod az ügyet, de még akkor is lehet ajánlatot tenni, max utána visszalépsz ha kiderül valami turpisság.


Nézd én 1 éve kerestem, de amikor végre meglett hozzá a pénz akkor amint megláttam a lakást ott helyben mondtam, hogy megvesszük.

Ezt így csinálja a komoly vevő.

Maximum aznap vagy másnap telefonál, hogy megveszi, ha úgy érzi neki ez még belefér gondolkodásba. Ennél többet várni azt jelenti, hogy nem kell annyira az ingatlan.


Magyarul a vásárlás és ajánlattétel előtt neked már sokkal felkészültebbnek kell lenned, hogy amikor jó lakást találsz reális áron akkor azonnal tudj lépni.

2021. júl. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Vágom, kissé hülye kérdés volt. Már éppen 4 helyet néztem és már most tisztán látom, hogy jó ötlet volt nem lecsapni a már második ingatlanra csak azért, mert fővárosi árakhoz mérten szűkös a pépztárcám. Találtam is jobbat, hamarosan eljutok oda, hogy olyan rálátásom lesz, amin belül már többé-kevésbé biztonságosan mozgok, és akkor veszek.

Nem ülök fel az ingatlanos hülyítésnek, hogy siessek, csak azért, mert ő el akarja adni mielőtt a kollégája teszi meg. Én meg 8 évet dolgoztam ezért a pénzért, nem egy nap alatt döntök majd róla - pontosabban akár, de addig legalább megnéztem már 10 ingatlant, ahogy te is írtad.

Egy évig azért már most nem várhatok, mert van egy olyan érzésem, hogy jövőre már egy orvosi fizetésből sem veszek lakást.

2021. júl. 30. 07:28
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Orvos vagy?


Amúgy az ingatlanos amúgy elkerülendő. Mindig azt mondom, hogy jobb magánembertől venni, de olyantól aki tényleg ELADNI akar és nem hirdetni, ergó ő is lépne már de addig nem tud amíg nem adta el a sajátját.


Na az ilyennel reális áron tudsz majd megállapodni.

2021. júl. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Még orvos SEM vagyok, azért írtam, mert övék köztudomásúan nagy fizetés, namost jövőre ilyen építőanyag stb. árak miatt a büdös éeltben nem veszek már, ha most nem veszek. Kb. befektetők fogják teljesen leuralni a lakáspiacot, aztán aki addig nem vett az átlagkeresetéből majd pislog és bérel. Szerintem...
2021. júl. 30. 08:33
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg kell nézni mennyid van és mit szeretnél. Keresztmetszetet kell találni.

Ha a Rózsadombot nézed csak ott durva árak vannak.

Én tudtam hol akarok, ez adott volt, és kerestem és kutattam és sikerült. Kellett hozzá hitel? Persze hogy kellett.

Nem szabad ennyire hitel ellenesnek lenni, az bőven jó ha nyugdíjas korunkra tehermentes ingatlan van a fejünk felett.

2021. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl megnéztük 1x a házat, kb 1 óra múlva hívtuk a tulajt hogy kell, intézzük az ügyvédet, kinek mikor jó.
2021. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó.


Volt, amikor még aznap tettünk ajánlatot, de olyan is volt, hogy hónapokkal később ahhoz képest, amikor néztük.

2021. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!