Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akkor kezdjem elhirdetni a...

Akkor kezdjem elhirdetni a lakásom, ha már megvan a kiszemelt új ingatlan? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 8. 15:53
 1/8 anonim válasza:
76%

Nekünk is el lett adva a régi ház és vettünk egy másikat és felújítottuk


Elsőnek megvetük az új házat


Másodiknak átalakítottuk felújítottuk a házat és amikór már majdnem kész volt elkezdtük hírdetni a régit


De addig el ne merd adni amíg nincs másik

2021. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg, hogy biztosítva legyen az új hely, aztán a régi eladása (hirdetése).
2021. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Termèszetesen nem adom el, míg nincs másik.
2021. aug. 8. 16:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a vételár készpénzben (vagy az önerő a hitelhez) akkor először kinézem az újat, megveszem, és ha minden kész (esetleges kisebb-nagyobb felújítások és ilyesmi) akkor kezdem el hirdetni a régit. Vagy max akkor, amikor már látom a fényt az alagút végén, persze egy későbbi költözési dátummal hirdetve.


Ha viszont (a magyar családok nagyrészéhez hasonlóan) az eladott lakás árából (esetleg hitellel kiegészítve) akarod megvenni az újat, akkor nehezebb a helyzet. Ekkor 3 lehetőséged van:

1. Kinézed az ingatlant, szerződést kötsz rá későbbi dátummal, majd ezután kezded el árulni a lakásodat. Ez lutri, mert ha nem tudod addig eladni, bukhatod a foglalót, és kezdheted előlről az egészet. (vagy sürgősen, nyomott áron kell eladnod a lakásodat) Most biztosan sokan azzal fognak jönni, hogy pár nap alatt el lehet adni rendes áron egy lakást, de ez a főváros és pár megyeszékhely felkapottabb részeinek kivételével (tehát az ország többi 90 %-ban) nem így van.

2. Meghirdeted a lakásodat, és az eladás után (mondjuk 2-3 hónap kiköltözési időt megadva) kezdesz el keresni (persze érdeklődés szintjén korábban is nézelődhetsz). Ez is lutri, mert lehet hogy ez idő alatt csak nem túl optimális lakást találsz, és valami viszont muszáj lesz lépned.

3. Eladod a lakásod, pár hónapra bérelsz valamit/mész szülőkhöz/párodhoz/kollégiumba, esetleg a cuccaidnak egy raktárat, tárolót kiveszel havi pár tízezerért. Majd ezután keresed az új lakást. Ez nem túl költséghatékony, illetve kétszer kell költöznöd. Cserébe sem eladási, sem vételi oldalról nincs nyomás az idő miatt.

2021. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, hálásan köszönöm a válaszod.
2021. aug. 8. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gndolkoztam szeritem.én talán úgy csinalnam hogy megvenném az újat részben hitelből, felújítanam ha kell stb és eladnám a régit mikor már beköltöztem, és ha sikerült akkor abból előtörlesztenék vagy végtörlesztenék.

Szerintem elég nehéz minden szempontból megfelelő lakást talalni, és csak azért hogy pl 3 hónapon belül tudjak költözni valahová vagy hogy ne szálljanak megint el az árak az eladás és a vétel időpontja között nem akarnék kapkodva belevágni valamibe.

2021. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert valóban elsülhet rosszul is a dolog. Ha már van vevőd, akkor kényszerhelyzetben kell döntened arról, hogy mit vegyél meg. Belehajszolhatod magad olyan kompromisszumos döntésbe, amit később megbánsz. Ha viszont még nincs vevőd, de neked már megvan a kiszemelt ingatlan, akkor elbukhatod a foglalót, ha nem jön időben egy vevő. Esetleg áron alul tudod értékesíteni. Szóval lutri.

Érdemes arra törekedni, hogy legyen annyi önerő, plusz hitel, hogy egyben megtudd venni a kiszemelt ingatlant, majd amikor az már sínen van, akkor el lehet adni kényelmesen a régit. A vételárat pedig be lehet törleszteni a nagyobb összegű hitelbe.

2021. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Ez is nagyon jo otlet.
2021. aug. 9. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!