Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Körfolyosós régi házban...

Körfolyosós régi házban milyen lakni?

Figyelt kérdés
Én sok negatív tapasztalatot hallottam, hogy ha van egy rossz szomszéd, a nagyon hangos a folyosó, illetve csúszós tud lenni a korlát melletti szakasz, rossz állapotú sokszor a korlát meg a talaj is, sokban nincs lift és vagyon szereltetni. Ingatlanos ismerős mondta, hogy sok a csótány-rovarprobléma ezekben a házakban, egy ismerősömnél meg patkányok is vannak a ház udvarában. Egy ismerősömnek keresünk lakást, és rendre nagyon jó lakásokról derül ki, hogy régi, körfolyosós házban vannak, emiatt érdekelne.

2021. aug. 17. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Ismerőseim, akik körfolyosós házakban laknak rendre a szomszédokra panaszkodnak, és arra hogy nagyon sötét a lakás (főleg a belső udvarra néző lakások).

A közös terek állapotából azért elég jól meg lehet tippelni a lakóközösség összetételét

2021. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"rossz állapotú sokszor a korlát meg a talaj is, sokban nincs lift"

És ugyanannyira léteznek liftes és felújított házak is ebben a kategóriában.

2021. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

"sok a csótány-rovarprobléma ezekben a házakban, egy ismerősömnél meg patkányok is vannak a ház udvarában"


Ezt is háza válogatja. Én csak a Duna menti házakról hallottam ezt, szeretik a vizes klímát. VIII., VI., VII. kerületben még nem hallottam ilyenről régi építésűben, a sokadikban lakunk. Most régi építésűről van szó, vagy újépítésűről? Régiben is, újban is van körfolyosós és nem körfolyosós is.

2021. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Inkább a régi építésűek érdekelnek, de újépítésű is érdekel, hogy miben másabb a régiekhez a képest.
2021. aug. 17. 10:59
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Sötét. 10 évig laktam ilyen lakásban a Móricz Zsigmond körtéren. Először nem tűnt fel, hogy mennyire nyomasztanak a fényviszonyok, kárpótolt a lokáció és a lakás mérete. Viszont miután elköltöztem egy szuperfényes lakásba, annyival jobban éreztem magam, hogy elmondani nem tudom.


Egyébként pedig igen, itt is volt csótány, akármit csináltunk.. :(


Egyébként szép, tiszta, karbantartott, felújított ház, mégis a bogárpara nem szűnt meg.

2021. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
5: Nem az építőanyagtól lesz egy lakás sötét, hanem a fekvésétől. Mi csupa panorámás, szuperfényes lkaásban laktunk régi körfolyosósban. Képzelj el egy dunai panorámás magasemeleti lakást, ami sötét. Vicc, hogy az építés évének és anyagának tudod be, hogy sötét..
2021. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Tudod a körnek van utcafronti meg nem utcafronti, belső, esetleg tűzfalra néző oldala. Marhára nem az anyagának tudtam be :D
2021. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az építőanyagot és építés évét senki nem azonosította azzal, hogy akkor az sötét.
2021. aug. 17. 12:37
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

7: Kérdés: Körfolyosós házban milyen lakni?

Válasz: Sötét.


??

:))

2021. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9: Nem a válaszból kell kiragadni egy szót, elmondta, hogy a Móricz Zsigmond lakott 10 évig egy ilyenben. A saját tapasztalatát leírta. Ennyi. Nyilván elsődlegesen saját tapasztalatokról ír mindenki. Neki nem jött be. Az egyes is írta, hogy ismerősei panaszkodnak a sötétségre. Én is utólag belegondolva jártam olyanban, ami elég sötét volt, akármilyen frontra nézett. Az egy szobakonyhás lakás volt, egy ablak volt benne, az sem volt elég nagy. Erre nyilván figyelni kell majd esetleges vásárláskor, a körfolyosótól függetlenül, mert panel is lehet sötét. Nyilván a fekvéstől függ minden, meg a környező épületek magasságától is, hogy mennyire takarják. Körfolyosónál el is tudom képzelni, hogy a folyosóra néző ablakból sok fény nem szűrödik be, meg kell válogatni.
2021. aug. 17. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!