Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Körfolyosós régi házban...

Körfolyosós régi házban milyen lakni?

Figyelt kérdés
Én sok negatív tapasztalatot hallottam, hogy ha van egy rossz szomszéd, a nagyon hangos a folyosó, illetve csúszós tud lenni a korlát melletti szakasz, rossz állapotú sokszor a korlát meg a talaj is, sokban nincs lift és vagyon szereltetni. Ingatlanos ismerős mondta, hogy sok a csótány-rovarprobléma ezekben a házakban, egy ismerősömnél meg patkányok is vannak a ház udvarában. Egy ismerősömnek keresünk lakást, és rendre nagyon jó lakásokról derül ki, hogy régi, körfolyosós házban vannak, emiatt érdekelne.

2021. aug. 17. 10:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

150 éves 4 emeletes házban lakunk Budapest szívében.

Egy emeleten 3 lakás, a padlástérben 1.

Vastag falak, kulturált emberek, néma csend.

Soha nem volt semmilyen bogár. Igaz, nem is egy olcsó, lepukkant proliház.

Sajnos nincs kecmec, a minőséget meg kell fizetni, de hosszútávon megéri a nyugalom és a minőségi környezet.

2021. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok

Ja és mind a 127 m2 fürdik a napfényben.

2021. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Esetleg itt vagy privátban meg tudnád mondani, hogy melyik kerület konkrétan, melyik utca irányában? (nyilván nem konkrét lakcímet)
2021. aug. 17. 14:11
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

A korfolyosos haz hangos altalaban.


Az 5 es 13 kerben csendes.

5 ker :Lipotvaros nevu resz.

13 ker: Ujlipotvaros nevu varosresz.



Ezek draga keruletek. Kerss itt. Ez se garancia,de a tobbsegre igaz.

2021. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Közös képviselővel érdemes beszélni, hogy milyenek a lakók és van-e a társasháznak megtakarítása. Legfelső emeleten lakom úgyhogy elég világos.

Patkány eddig egyszer volt 5 év alatt de kihívtuk az irtókat és megoldották két hét alatt.

Lift van, homlokzat, gáz/víz és tető fel van újítva. Olyan 100 éves az épület.

2021. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Laktam több kerületben is ilyen régi körfolyosós házban, én nagyon szerettem. Volt olyan, ami az utcára nézett és sötét volt, és volt olyan is ami a belső udvarra, mégis úszott a fényben. A magasabb emeleten lévők tapasztalatom szerint már mind kellemesen világosak. A lakóközösség kulturált volt, de ez gondolom épületről épületre változhat.

Csótányokkal vagy patkányokkal én nem találkoztam, de el tudom képzelni, hogy van ahol ez probléma lehet. Jó állapotú házban szerintem kevésbé valószínű.

Csúszós korlát melletti szakaszokat sem tapasztaltam, eső után sem volt ezzel probléma.

Lift valóban nincs mindenhol, sok helyen viszont van. Engem nem zavart ahol nincs, viszont ez egyből kideríthető, ha valaki egyáltalán nem szeretne ilyenbe költözni, azt gyorsan ki is lehet zárni a lehetőségek közül.

2021. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!